Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. 14 Mayıs 2022 tarihli corona virüs tablosu

14 Mayıs 2022 tarihli corona virüs tablosu

admin admin -
19 0

Seyahat etmek, yeni rotalar keşfetmek, enerjimizi tazeler, ruhumuzu dinlendirir ve bedenimize iyi gelir. Bununla birlikte, gittiğimiz yerin havası, nemi ve suyu da farklı olacağı için cildimizi büyük ölçüde etkiler.

Öte yandan çevresel, hormonal ve beslenme gibi etkenler de ciltte kuruma, pullanma, kaşıntı, yağlanma ve sivilcelenme gibi sorunlar oluşturabilir. Bunun için hava değişimlerinde cildinize daha özenli bakmalı ve cilt bakım rutinlerinizi aksatmamalısınız.

Hava değişiminin cilde zararlı etkilerinden korunmak için ilk ve en önemli şart cildi temiz tutmak. Cildinizi gece uyumadan önce mutlaka yüz yıkama jeli, temizleme mendili ya da herhangi bir ürün olmadan yalnızca suyla temizleyin.

Cilt temizleme ürünlerinin yanı sıra seyahatlerde tonik kullanımı da çok önemli. Çünkü tonikler, antiseptik özelliğiyle gün boyu kirlenen ve yağlanan cildinizi temizler ve dezenfekte ederek tam bir temizlik sağlar. Yüzünüzü yatmadan önce iyice temizleyin ve ardından tonikle silin.

Hava değişimlerine karşı cildinizi çevresel faktörlerden korumak istiyorsanız, cilt bariyerinizin güçlenmesine yardımcı olacak yüz serumlarını tercih edebilirsiniz. Cildinize uygun ve güvenilir bir markanın serumuyla, cildinizi nemlendirebilir, ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsiniz.

Cilt yaşlanmasının en büyük nedeni güneş. Yazın ya da kışın fark etmeksizin, mutlaka her seyahatinizde aralıklı saatlerle güneş kremi kullanın. Güneş lekelerinin, cilde kalıcı zararlar verebildiğini unutmayın

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir