Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Akne Oluşumunun Önüne Jeuvenile Kozmetik Sayesinde Geçin

Akne Oluşumunun Önüne Jeuvenile Kozmetik Sayesinde Geçin

haber haber -
34 0

Hayatımız boyunca akneler bizlerin korkulu rüyası haline gelmiştir. Hem dış görünüşümüzü bozmasından hem de iltihaplı bir yapıya sahip olasından kaynaklı olarak canımızı acıtmasından dolayı akne oluşumlarının vücudumuzda gözlenmesini istemeyiz. Bunun için yağlı yiyecekler yemeyiz ve sürekli olarak cilt temizliğimize önem veririz. Bazı durumlarda sadece cilt temizliği yapmak fayda etmemektedir ve akne oluşumlarının gözlenmesi mümkün olmaktadır. Bu noktada Jeuvenile markasının üretmiş olduğu yağlı ve karma ciltlere özel akne karşıtı cilt bakım kremi akne oluşumu riskini en aza indirgeyebilmeniz için sizlere yardımcı olacaktır. Cildinizi temizlemenizin ardından kremi uygulamanız ile birlikte akne oluşumunun gözlenmesi söz konusu olmayacaktır.

Akne Nedir?

Akne adı verilen oluşum kıl köklerinin ve yağ bezlerinin tıkanması sonucunda ortaya çıkan sivilcelere verilen isimdir. Cildimiz nemli tutmaya yarayan sebumun vücut tarafından çok fazla üretilmesi ve ölü derileri hücrelerinin gözeneklerinin çerisine girmesi durumunda beyaz ya da siyah noktalara sebep olabilirler. Cildimizde yaşayan pek çok bakteri de bu gözneklerin içerisine girmesi ile birlikte oluşan bu beyaz ya da siyah nokta iltihaplanarak sivilce haline gelir. Sivilceler genellikle Yüzde göğüste sırtın üst bölümünde ve omuzlarda meydana gelmektedir. Akneler her yaşta insanda oluşabilmekle birlikte en çok gençlerde görülen bir sorun olmaktadır. Ergenlik döneminde olan bireylerin %85’lik gibi büyük bir çoğunluğunda akne oluşumu meydana gelmektedir.

Akne Neden Oluşur?

Akne oluşumunun pek çok farklı nedeni olabilmektedir. Buna göre akne oluşumunun nedenleri aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir:

·       Kullanımı gerçekleştirilen bazı ilaçlar kişinin vücudunda akne oluşumuna neden olabilmektedir.

·       Hormon eksikliği olan bireylerin eksik hormonu alması sırasında hormonun vücuda fazla gelmesi akne oluşumuna neden olabilir.

·       Cildin olduğundan daha fazla yağ üretmesi de akne oluşumunun sebepleri arasında yer almaktadır.

·       Yağ ve ölü deri hücreleri tarafından tıkanmaya maruz kalmış gözeneklerde akne oluşumu gözlenir.

·        Oluşan aknenin sıkılması ile birlikte tahriş edilmesi de akne oluşumunu destekleyen faktörler arasında yer almaktadır.

·       Sigara kullanan kişilerde daha fazla akne olduğu gözlemlenebilir. Zira sigara kullanımı akne oluşumunu tetikleyen faktörler arasında yer almaktadır.

·       Çok fazla neme ya da güneşe maruz kalmakta akne oluşmasına neden olmaktadır.

Akne Belirtileri Nelerdir?

Akne oluşumu sırasında bazı semptomların olduğu bilinmektedir. Akne oluşumu semptomları aşağıdaki gibi sıralanmaktadır:

·       Uç kısımları beyaz renkteki sivilcelerin oluşmaya başlaması,

·       Sivilce oluşumundan önce meydana gelen siyah noktalar,

·       Küçük kırımızı renkteki hassas yumrular,

·       Cildin alt katmanında bulunan büyük, katı ve ağrı hissedilen topaklar akne oluşumunun belirtileri arasında yer almaktadır.

Akne Nasıl Tedavi Edilir?

Aknelerin tedavi edilebilmesi adına pek çok farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bir tanesi ilaç tedavisidir. İlaç tedavisi olmak istemeyen işiler bir diğer yöntem olan el ile tedaviyi tercih edebilirler. Bu noktada bilinmesi gereken en önemli husus el ile tedavi sürecinde kişilerin asla kendileri akneleri patlatmaması gerektiğidir. Zira aknelerin patlatılması ile birlikte yanlış patlatılması ciltte kalıcı olukların oluşmasına neden olabilmektedir. Bunun için eğitim almış kişilerden yardım alınmalıdır. Ayrıca kremler yardımı ile de akne tedavisi uygulanabilmektedir. Yağlı ciltler için özel olarak geliştirilmiş olan  en iyi yağlı cilt bakım kremi aknelerinizin zaman içerisinde giderilmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca Jeuvenile markasına ait bu kremin kullanımı ile akne oluşumlarının önüne geçebilmeniz de mümkün bir hal almaktadır.

Detaylı bilgi için https://www.jeuvenile.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir