Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Araba Yağınızı Profesyonellere Kontrol Ettirin

Araba Yağınızı Profesyonellere Kontrol Ettirin

admin admin -
28 0

Araba Yağınızı Profesyonellere Kontrol Ettirin

Yağ değiştirme işletmeleri, tekrar değiştirmek için ne zaman geri dönmeniz gerektiğine dair önerilen nokta olarak gelecekte bir kilometre sayacı okuması ile ön cama çıkartmalar yerleştirecektir. Her araç aynı değildir – her motor da değildir – bu nedenle sağlanan sayı, otomobil üreticisinin önerdiği eşik ile aynı olmayabilir. 

Sentetik yağ, insan yapımı olmasına rağmen daha uzun süre dayanır ve normal yağ veya sentetik karışımlardan daha temiz ve daha verimli olarak kabul edilir . Bu genellikle, değiştirmeniz gerekmeden önce daha fazla kilometre biriktirebileceğiniz anlamına gelir. Kullanıcı el kitabınız, motorun viskozitesi ve yağ değişimi başına ortalama kilometre hakkında bir miktar rehberlik sunmalıdır. Bu rakamı bir yağ değiştiricinin tahminiyle karşılaştırın ve ne zaman geri döneceğiniz konusunda genel bir fikriniz olacak.

Yağ seviyelerini her zaman yağ çubuğunu kullanarak veya bazı yeni araçlarda elektronik bir gösterge kullanarak kontrol edebilirsiniz. Yağ gerçekten koyu renkliyse veya dokusu çamurlu görünüyorsa, değişim zamanı gelmiştir. İyi motor yağı, daha pürüzsüz bir doku ile biraz yarı saydamdır.

Ümraniye oto servis olarak motor ve motor yağı kontrolü konusunda deneyimli ekibimiz ile hizmetinizdeyiz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir