Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Ataşehir Lazer Epilasyon

Ataşehir Lazer Epilasyon

haber haber -
30 0

 

Kıl köklerinizin tamamen tahrip edilmesini ve bir daha çıkmamasını istiyorsanız Ataşehir lazer epilasyon aradığınız hizmet olabilir. Burada kişinin kıl ve ten rengine uygun cihaz seçilmesi büyük bir önem taşır. Eğer hormonal bir sorun yaşanmazsa gözle görülür bir sonuç meydana gelecektir.

Yaşanan teknolojik gelişmeler Ataşehir lazer epilasyon sektörünü de olumlu bir şekilde etkilemiştir. Bu sayede kıl üretimi tamamen durdurulabilir. Kullanılan yeni cihazlarla neredeyse bütün ten ve kıl özelliklerine sahip bireylere hizmet sunulabilir. Kıllarınızın büyük bir çoğunluğundan kurtulmak istiyorsanız lazer epilasyon yaptırmak etkili bir çözümdür.

Lazer Epilasyon Nedir?

İstenmeyen kılları ultraviole ışıklar yayan cihazlar aracılığıyla yok etme işlemine lazer epilasyon denir. Vücudunuzdaki kıl köklerinin gelişimi konusunda bilgi edinirseniz lazer epilasyon hizmetinde de fazla sorun yaşamazsınız. Kıl köklerinin gelişimi erken anajen, anajen, katajen ve telojen şeklinde dört evrede gerçekleşir.

Kıl üretimi erken anajen evresinde gerçekleşir. Kılların gelişim ve uzama gösterdiği dönem anajen evresidir. Anajen, Kadıköy lazer epilasyon yaptırmanız için en ideal evredir. Kılların dinlenme dönemi katajendir. Telojen evresinde ise kıllar uzamayı durdurur.

Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

İlk olarak Kadıköy lazer epilasyon uygulanacak bölgeye koruyucu jel sürülür. Jel kullanıldıktan sonra ten ve kıl rengine uyan lazer epilasyon cihazının tabancasıyla kıl köklerine atış yapılır. Kıl olan bölgelere lazer uygulaması yapılır.

Hizmet almak isteyen kadınların bir kısmı hamilelik döneminde Ataşehir lazer epilasyon ve işleminin zararlı olup olmadığını merak eder. Şimdiye kadar hamilelik sürecinde lazer epilasyon işleminin zarar verdiği sonucuna rastlanmamıştır. Fakat hamileliğinizin son 3 ayında çok daha hassas olacağınız için lazer epilasyon yaptırmamanız daha iyidir.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

En çok lazer epilasyon uygulanan bölge koltuk altı kıllarıdır. Hijyenik sebepler düşünüldüğü zaman koltuk altında çıkan kılların istenmemesi normal karşılanabilir. Siz de bu sorundan şikâyetçiyseniz kliniklerle görüşerek lazer epilasyon hizmetinden faydalanabilirsiniz. Lazer epilasyon işleminin başarılı olmasını istiyorsanız hizmet aldığınız kliniği araştırmalısınız.

Genital bölge de Maltepe lazer epilasyon işleminin en çok uygulandığı kısımlardan biridir. Kimi zaman genital bölgeye uygulanan işlemin yumurtalıklara zarar verdiğine dair söylentiler ortaya çıkar. Fakat radyasyon yayma gibi bir durum söz konusu olmadığı için bu düşünce doğru değildir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Hizmet almak isteyen müşteriler genelde Maltepe lazer epilasyon fiyatlarını öğrenerek hareket eder. Araştırma yaptığınızda epilasyon fiyatlarının ne kadar değişken olduğunu fark etmişsinizdir. Bu durumun sebebi her kliniğin kendine uygun fiyat belirlemesidir.

Güvenilir fiyat aralıklarını öğrenmek istiyorsanız lazer epilasyon sektöründeki genel fiyatlandırmaları inceleyebilirsiniz. Böylece hangi kliniğin daha güvenilir fiyat sunduğunu öğrenme imkânı bulursunuz. Amacınız bütçenize uygun hizmet almaksa kliniklerin sunduğu fiyatları kıyaslamanız yeterli olacaktır. Fakat sadece fiyat değerlerini göz önünde bulundurmak istemediğiniz sonuçlar almanıza sebep olabilir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Lazer epilasyon çeşitleri kıl ve ten rengine göre Alexandrite, Diode lazer, Soprano buz lazer olmak üzere üçe ayrılır. Koyu renkli kıllara sahipseniz Alexandrite sizin için uygun bir seçim olacaktır. Alanında uzman kişilere yaptırdığınız müddetçe rahatsız edecek derecede yanma ve leke sorunlarıyla karşılaşmazsınız. Bu yöntemde atışlar tek tek atılır. Bir diğer yöntem ütüleme sistemi de denilen Diode lazerdir.

Diode lazer, kıl köklerini daha derinden etkiler. Bu durum doğal olarak diğerinden daha çok acı hissetmenize sebep olur. Son teknolojinin meydana getirdiği uygulama Soprano buz lazerle mümkündür. Bu konuda daha fazla bilgi almak için Maltepe lazer epilasyon hizmeti veren kliniklerle görüşebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir