Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi Bölümleri

Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi Bölümleri

admin admin -
22 0

Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi Bölümleri
Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi Bölümleri
, Üniversitede okumayı isteyenler Azerbaycan üniversiteleri bölümlerini seçerek eğitimini bu üniversitelerde tamamlayabilir. Türkiye’de son zamanlarda artan taban puanlar ile istediği üniversiteye giremeyen birçok öğrenci bulunmaktadır. Veya yurt dışında tam burslu bir şekilde puanlamaya göre öğrenci alımı yapan fakülteler bulunmaktadır. Türkiye’deki üniversite sınavlarında yeterli başarıyı sağlayamayıp tercihlerinizi yurt dışından yana kullanmak isterseniz Azerbaycan üniversitelerini tercih edebilir, istediğiniz bölümde okuyarak geçerliliği bulunan diploma ile ülkenize dönerek burada iş bulabilirsiniz.
Üniversitede okumak her gencin hayallerini süsler. Özellikle iyi üniversiteleri kazanabilmek kolay olmamakla beraber puanları çok düşük olan Azerbaycan Bakü Devlet üniversitesi bölümleri tercih edilebilmektedir. Maddi olanaklar varsa ülkemize uzak olmayan, dili dilimize ters olmayan Azerbaycan üniversitelerini tercih edebilirsiniz. Ancak eğitimleri ile ilgili kesinlikle araştırma yapılmalıdır. Bakü Devlet Üniversitesinin Bölümleri şu şekildedir:
-Gazetecilik Fakültesi,
-Kütüphanecilik-Danışma Fakültesi,
-Uluslar arası İlişkiler ve Uluslar arası Hukuk Fakültesi,
-Hukuk Fakültesi,
-Şarkiyat Fakültesi,
-Fizik Fakültesi,
-Sosyal Bilimler ve Psikoloji Fakültesi,
-Mekanik-Matematik Uygulamalı Matematik ve Sibernetik Fakültesi,
-Tarih Fakültesi,
-Kimya Fakültesi,
-Filoloji Fakültesi,
-Jeoloji Fakültesi,
-Çevre ve Tarım Fakültesi,
-Coğrafya Fakültesi,

Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesinde Kaliteli Eğitim

Boş diploma ile ülkeye dönüş yapmak kötü bir durumdur. Her ülkedeki gibi kaliteli eğitim sağlayan Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi bölümleri seçmenizde fayda vardır. Aynı Türkiye’deki gibi her bölümde öğrenci alan üniversiteler kapılarını Türk öğrencilere açmıştır. Sizde eğitim hayatınızı ve sonraki iş yaşantınızda Azerbaycan’ı seçebilirsiniz. Hayatın zorlukları ile bu ülkede tek başınıza kalmak kolay değil. Sizin gibi birçok öğrenci eğitim alabilmek için Azerbaycan üniversitelerini bölümlerini tercih etmektedirler. Yapmanız gereken gidilecek üniversitenin araştırması iyi yapılmalıdır. Kaliteli bir eğitim şarttır.

Bakü Devlet Üniversitesi Başvuru Şartları
Yabancı öğrencilerin üniversiteye başvuru şartları ülkemizdeki gibi üniversiteye giriş sınavı bulunmaz. Azeri vatandaşlara uygulanan üniversite sınavı yabancı öğrenciler de geçerli değildir. Başvuru yapmak için lise ya da dengi resmi kurumdan alınan diploma ve transkript  yetecektir.
Başvuru tarihleri de Ağustos ayı ortasına kadar sürmektedir. Ancak tarihlerin kaçmaması yabancı öğrenci kontenjanları bitmeden kayıt hakkı kazanmak oldukça önemlidir. Bunun için de profesyonel bir yurtdışı eğitim danışmanlık hizmetini almanız gerekmektedir. Çünkü başvuru ve kabul aşamasında zamanı kaçırmak ya da eksik belge iletilmesi hayal kırıklığı yaşamanıza neden olur. Danışmanlık hizmeti ile başvuru tarihlerini kaçırma ve başvurunuza ret alma ihtimalini yok edersiniz.

 

Firma Bilgileri: Eurostar Yurtdışı Eğitim Katip Mustafa Çelebi Mahallesi İstiklal Caddesi No: 49/5 (Mavi Han) Taksim-Beyoğlu /İstanbul
Tel: 0 (212) 244 66 00

 

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir