Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Bakan Göktaş Dijital Risklere Karşı Aile Koruma Planını Açıkladı

Bakan Göktaş Dijital Risklere Karşı Aile Koruma Planını Açıkladı

haber haber -
34 0

Göktaş, Aile Kurumunu Dijital Tehditlerden Koruyacaklarını Belirtti

Bakan Göktaş, 2024-2028 yıllarını kapsayacak “Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Vizyon Belgesi ve Eylem Planı” çerçevesinde aile kurumunu dijital risklerden koruyacaklarını açıkladı. Dijital dünyanın aile yapısını, ilişkilerini ve değerlerini tehdit ettiğine vurgu yaptı.

Araştırmalar Sonuç Verdi

Son yapılan saha araştırmaları neticesinde elde edilen bulgulara göre, medyanın aileye duyarlı bir iletişim ve yayın anlayışına sahip olması gerektiği, aile bireylerinin dijital riskler konusunda bilinçlendirilmesinin önemli olduğu ortaya çıktı. Ayrıca çocuklara uygun içeriklerin yaygınlaştırılması gerektiği belirlendi.

İşbirlikleri Artacak

Bakan Göktaş, TRT ve RTÜK işbirliğiyle aile dostu medya içeriklerinin ve dijital erişimin artırılacağını, ailelere yönelik koruyucu eğitim çalışmalarının artacağını ve medya alanında çeşitli kurumlarla işbirliklerinin artırılacağını açıkladı.

Eğitim Programları Genişletilecek

Gelecek dönemde ilköğretim ve lise öğrencilerine yönelik teknolojinin bilinçli kullanımına ilişkin dijital okuryazarlık eğitim programlarının yaygınlaştırılacağını belirten Göktaş, gençlerin teknoloji ve medyanın fırsatlarından en iyi şekilde yararlanmalarını destekleyeceklerini ifade etti.

İlgili Yazılar