Sağlık Üssü
Güncel Sağlık Haberleri

Barkod Etiket  – Egen.com.tr

Barkod Etiket  – Egen.com.tr

 

Barkod etiket, ürünün bilgisayar üzerinde birçok bilgisinin kayıtlı olduğu bir sistemdir. Her ürüne özgü olarak üretilen barkot etiketleri ürünün stok ve fiyat gibi birçok bilgilerine bilgisayar sistemi üzerinden ulaşılabilmesini sağlamaktadır. Bilgisayar sistemine kaydedilen ürün bilgileri kolaylıkla güncellenebilmekte ve değişiklikler takip edilebilmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte birçok firma ürünlerine barkod etiket çıkartarak bilgisayar sistemi üzerinden takibini yapabilmektedir.

 

Barkod Etiket Makineleri

 

Barkod etiket iş yerleri ve depolarda her ürüne özgü olarak üretilmektedir. Barkod üzerinde yer alan kalın ve ince çizgiler, altında yer alan referans numarası ürün hakkında birçok bilgiyi sağlamaktadır. Ürün hakkında tüm bilgiler barkod sayesinde farklı platformlara kolaylıkla aktarılabilmektedir. Günümüzde barkod sistemleri tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Genellikle 13 haneli barkod sistemleri tercih edilmektedir. Bu sistemler ülke, firma ve ürün hakkında tüm bilgileri bize vermektedir.

 

Barkod etiket, çeşitli barkod makineleri sayesinde kolaylıkla çıkarılabilmektedir. Bilgisayar ortamında üretilen barkodlar bu makinelerden çıkarılarak ürünlerin veya rafların üzerine yapıştırılabilmektedir. Barkod makineleri piyasada birçok marka çatısı altında satışa sunulmaktadır. Bu makineler bilgisayara driver üzerinden kurulumu gerçekleştirilerek kolaylıkla kullanılmaktadır. Bilgisayara entegre edilen barkod makineleri, ürünün barkod etiketlerini kolaylıkla çıkarabilmektedir. Bu cihazlar oldukça pratik ve ucuz maliyetli ürünlerdir. Bir kere kurulumu yapılan makineler kolaylıkla problem çıkarmamaktadır.

 

Barkod Etiket Türleri

 

Barkod etiket türleri genel olarak 3 alana ayrılmaktadır. Kâğıt barkod etiketleri; kuşe, lamina termal, termal karton, floresan vb. etiketlerden oluşmaktadır. Bu etiketler kâğıt bazlı olup yırtılabilmektedir. Çok uzun süreli kullanımlara uygun değildir. Plastik bazlı etiket türleri; opak, mat, silver mat, demirbaş, güvenlik vb. etiket çeşitlerinden oluşmaktadır. Demirbaş etiketi mağazalarda ürünün fiyatını göstermek için kullanılmaktadır. Kumaş bazlı etiket türleri; yıkama talimatı, saten akmaz gibi etiket türlerinden meydana gelmektedir.

Egen Barkod Etiket San.Tic.Ltd.Sti.

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi, Atatürk Bulvarı 13.Cadde,

Mutfakcılar MUTSAN Başakşehir Mahallesi Sanayi İstanbul TR,

İkitelli Cd No:24 D:Sitesi 10.Blok, 34306 Başakşehir

TEL: 02126591515

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

betturkeygiris.org- tipobet365 1xbet