Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Beagle En Fazla Tercih Edilen Köpektir

Beagle En Fazla Tercih Edilen Köpektir

haber haber -
10 0

Eğer bir apartmanda yaşıyorsanız ve bu alana yönelik bir köpek arıyorsanız beagle köpekler bu alanda yaşamaya uygun canlılardır. Bu canlılar daha çok kendilerini karizmatik ve sevecen halleriyle ilgileri üzerine çeken evcil hayvanlardır. Bir eşyamız kaybolduysa beya bir şeyi takip ettirmek istiyor isek avcılık yeteneği gelişen bu canlının bize yardımı oldukça fazla olacaktır.

 

Beagle En Fazla Tercih Edilen Köpektir

Araştırmalara göre dünyada en çok fazla beslenen evcil hayvan türü arasında yer almaktadır genel olarak diğer köpek türlerinden onları ayıran ise orta boya sahip olması ek kısa ve geniş burunları ile dikkat çekmesi sayılabilir

Beagle Fiziksel Özellikleri

Bir diğer özellikleri ise kaslı ve kara bir vücuda sahip tüyler yumuşak öne çıkan bacakları ve dizleri ile daha çok diğer köpek ırklarından ayrılır tüy renkleri ise genelde siyah beyaz ve kahverengi şeklindedir polislerin narkotik işlerde kullandığı diğer köpek türlerine göre de aynı şekilde bu köpeklerin de Keskin koku alma özelliği bulunur yani bu hayvanın geniş koku alma yeteneğini sahip olduğunu belirtir belirli bir mesafede fare dahi olsa onun kokusunu rahatlıkla alabilirler. Sizde bir Satılık yavru köpek beagle alabilirsiniz.

Beagle Ömürleri

Bu köpek türünün genel olarak yaşama ömrü ise 15 yıl arasında olduğu bilinmektedir.tabii ki de bunlar genel olarak bir ortalama değer ve tahminler dir hayvanın beslenme türü ve diğer faktörlere göre de bu süre uzayıp kısalabilir. Elbette bu köpeklerle haşır neşir olan ve daha çok beslenen kişilerde daha net bilgi sahibi oldukları ise aşikar olacaktır.

 

Eğer bu köpek görün evde beslemek istiyorsanız da aynı şekilde besleme sıkıntısı yaşamayacaksınız Bir köpek türüdür genelde su ile birlikte yaşamak isterler ama apartman taziyelerde de yaşadığı bilinen bir köpektir ama özellikle diğer bazı köpeklerde olduğu gibi uzun süre yalnız kalmaya asla sevmez havlama özellikleri istedi diğer köpeklere göre de oldukça azdır. Köpek satışı üzerine araştırma ediyorsanız,beagle size göredir.

 

Bu köpek türünün kısa tüyleri olduğundan dolayı hayvanın en az haftada bir kere tül bakımının yapılması yeterli olur yani yapılması gerekir. Hangi köpeklerle beraber evinize yaşamak istiyorsanız isteyin bir hayvanı alırken onun sağlık durumunu ve yeme-içme durumu dahil birçok şeyin sorumluluğu size ait olacağını unutmayın bu nedenle hayvanlara olan ilgiyi ve şevkat’ı asla azaltmayın.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir