Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Bölgesel Zayıflama Teknikleri

Bölgesel Zayıflama Teknikleri

haber haber -
36 0

 

Bölgesel zayıflama fiyatları son zamanlarda internet arama motorlarının en baş kısmında yer alıyor. Geçmişten bugüne kilo problemi özellikle kadınlar tarafından, psikolojik anlamda büyük problemlerin ortaya çıkmasına neden olur.

Kişilerde kilo problemi birbirlerinden farklılık gösterir. Bu anlamda birçok kişinin sıklıkla yaşadığı durumların arasında bölgesel kiloların olmasıdır. Vücudun belirli kısımlarında biriken yağ depolarının neden olduğu bölgesel kilolar, teknolojinin gelişimi ile birlikte ortaya çıkan teknikler kolaylıkla yok olmasını sağlar. Bölgesel zayıflama fiyatları işlemi yapacak olan sağlık kurumuna göre değişiklik gösterir.

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Kişilerin vücutlarının belirli bölgelerinde yağ tabakası ve kilonun göz ile görünebilir derece yoğunlaşması, teknolojik cihazlar yardımı ile uygulanan bölgesel zayıflama teknikleri sayesinde yok olur.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Bölgesel zayıflama teknikleri vücutta yağ tabakası oluşan tüm bölgelere uygulanır. Ancak kişilere uygulanacak olan bölgesel zayıflama, vücudun belirli kısımlarında değişmek üzere farklı teknikler kullanılarak yapılır. Bölgesel zayıflama yöntemleri için bazı egzersizler mevcuttur. Köprü haraketi, squat, şınav öekmek, barfiks kaldırmak ve merdiven çıkmak gibi katagorilere ayrılır.

Bölgesel Zayıflama Çeşitleri

Son yıllar da teknolojinin gelişimi ile birlikte sağlık açısından oldukça verimli ve faydalı olması nedeni ile birçok kişi tarafından tercih edilen bölgesel zayıflama, uygulanan teknik ve kullanılan cihazlara göre değişiklik gösterir. Sağlık kurumları tarafından yapılan bu uygulamalar, hekimi hasta için uygun gördüğü farklı çeşitte yöntemlere ayrılır. Kişilerde ortalama 1- 3 beden küçülmesini sağlayan bölgesel zayıflama çeşitleri elektroterapi, lipoliz, pressoterapi, soğuk lipoz ve radyofrekans olarak belirlenmiştir.

Bölgesel Zayıflama Fiyatları

Bölgesel zayıflama uygulamaları, kişilerde sağlık açısından herhangi bir olumsuzluk söz konusu olmadığından gönül rahatlığı ile uygulanan zayıflama tekniğidir. Bölgesel zayıflama uygulamaları uzman hekimler tarafından yapılır. Bölgesel zayıflama uygulamaların Sağlık Bakanlığı’nın şart ve koşullarını taşıyan tüm sağlık kuruluşlarında yapılabilir. Buna bağlı olarak bölgesel zayıflama fiyatları değişiklik gösterir.

Soğuk Lipoliz Nasıl Yapılır?

Bölgesel zayıflama teknikleri arasında yer alan ve fiyat araştırmalarında en çok sorgulanan sorulardan birtanesi de soğuk lipoliz fiyatları olmuştur. Bölgesel zayıflama uygulamaları arasında özel olarak geliştirilen zayıflama cihazının, kol kısmının kişinin vücudunun bölgesel yağların toplandığı kısıma yerleştirilmesi ile işlem başlamış olur. Vücudun olası tahrişlerden korunması amacı ile uygulamanın yapılacağı bölge önceden tespit edilir.

Soğuk Lipoliz Kimlere Uygulanır?

Bölgesel zayıflama teknikleri arasında yer alan soğuk lipliz uygulamasının araştırmalarında, soğuk lipoliz fiyatları yanı sıra kimlere uygulanıp uygulanamayacağı da merak edilenler arasında yer alır. Soğuk lipoliz uygulamaları hamile ve soğuğa alerjisi olanlar dışında herkese uygulanabilir. Soğuk lipoliz fiyatları kişilerin vücut yapısına göre de farklılık görülebilir.

Karbon Peeling Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Kişilerde cilt renkleri cilt yapılarına göre değişikllik gösterir. Bu anlamda çok koyu bir renk tonuna sahip olan kişiler, son zamanlarda geliştirilen karbon peeling işlemleri ile kusursuz bir cilde sahip olabiliyorlar. Karbon peeling uygulamaları ile ciltte leke tedavisi, gözenek küçültme, cilt sıkılaştırma gibi işlemler oldukça kolay.

Karbon peeling işlemi için temiz olarak hazırlanan cilt yüzeyi karbon sıvıcı ile kaplanır. Cilt tarafından emilimi sağlanan bu sıvı, ciltte yenilenmeyi başlatır. İşleminin son aşamasında ise lazer ışınları ile tarama işlemi gerçekleştirilir.

Karbon Peeling Faydaları Nelerdir?

Kişilerin tercihlerine göre uygulanan karbon peeling işlemleri ile cilt yüzeyinde oluşan soyulma engellenir, cildin yağ ve nem oranı dengelenir, cilt yüzeyinde bulunan lekeler kısa süre içerisinde yok olur, cilt renk dengesi ve parlaklığı kazanılır ve uygulamanın yapılması için herhangi bir mevsim koşullarını beklemeye gerek yoktur. İşlemin sağladığı bu avantajlardan dolayı karbon peeling fiyatları sıklıkla araştırılır.

Karbon Peeling Öncesi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Karbon peeling işleminin yapılacağı gün cilt yüzeyinin herhangi bir makyaj malzemesi ile teması engellenmelidir. İşlem sonrasında kişinin uygulamanın yapıldığı vücut bölgesini ortalama 6 saat su ile temasından kaçınılmalıdır.

Karbon Peeling Fiyatları

Karbon peeling fiyatları, kişiye uygulanacak olan tedavi tekniğini, uygulamanın yapılacağı bölge, uygulama yapılacağı alanın büyüklüğüne göre değişiklik gösterir. Ayrıca uygulamayı yapacak olan firmalar arasında da karbon peeling fiyatları arasında farklar yaşanması oldukça normaldir.

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir