Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Yaşam
 4. »
 5. Botoks Sayesinde Erkekler de Yaşlanma Sürecini Tersine Çevirebilir

Botoks Sayesinde Erkekler de Yaşlanma Sürecini Tersine Çevirebilir

haber haber -
7 0

Not : Yazı içindeki resimleri kapak olarak kullanınız lütfen

Botoks Ankara, Clostridium botulinum bakterisi tarafından üretilen botulinum toksininin yüzünüze enjekte edilmesini içerir. Enjeksiyon yüzünüzdeki kasları gevşetir ve kırışıklıkların görünümünü en aza indirir. Botoks, çoğunlukla kadınlar tarafından tercih edilse de erkekler arasında da yaygınlaşmaktadır.  Bu metinde erkekler için gerçekleştirilen botoksun özelliklerinden bahsedeceğiz. Ayrıca metnin sonunda botoksu Ankara’da yaptırmak isteyenler için doğru kliniği nasıl seçeceklerinden de bahsedeceğiz.

Erkekler için en popüler botoks enjeksiyon yerleri hangileridir?

Erkeklerin botoks enjeksiyonu yaptırmalarının en popüler nedeni yüz kırışıklıklarını azaltmaktır. Botoks ayrıca boyun spazmları, şaşılık ve aşırı terleme gibi çeşitli sağlık durumlarını tedavi etmek için kullanılır.

Erkeklerin botoks yaptırdığı en yaygın yerler:

 • kaz ayaklarını önlemek için gözlerin köşeleri
 • kaş arası çizgileri hedeflemek için kaşların arası
 • kırışıklıkları azaltmak için alın
 • gülme çizgilerini hedeflemek için ağzın etrafı

Botoks nasıl yapılır?

Botoksun popülaritesi erkeklerde her geçen yıl artmaktadır. Kadınlar hala kozmetik prosedürler pazarına hâkim durumda ancak bu tedaviyi yaptıran erkeklerin sayısı yükselmektedir. Botoks genellikle bir doktor muayenehanesinde yapılır. Prosedür, yüz kaslarınıza bir dizi botulinum toksini enjeksiyonunu içerir.

Botulinum toksini, potansiyel olarak yaşamı tehdit eden bir gıda zehirlenmesi türü olan botulizme neden olabilen aynı nörotoksindir. Bununla birlikte, deneyimli bir doktor tarafından küçük ve kontrollü dozlarda kullanıldığında genellikle güvenlidir. Burada anahtar nokta, tedavinin deneyimli ve alanında uzman bir tıp doktoru tarafından uygulanması gerekliliğidir.

Enjeksiyondan sonra nörotoksin, nörotransmiter asetilkolinin salınımını inhibe eder. Esasen, bu engelleyici etki sinir sisteminizden gelen, kaslarınıza kasılmalarını söyleyen ve bunun yerine gevşemelerini söyleyen mesajı engeller. Kaslarınızın bu şekilde gevşemesi, kırışıklıkların görünümünü azaltan şeydir.

Botoksun etkileri genellikle enjeksiyondan 1 ila 4 gün sonra görülebilir. İşlemden sonra hafif morarma olabilir ve doktorunuz en az bir gün fiziksel aktivite ve alkolden uzak durmanızı tavsiye edebilir. Botoksun zirve etkisine ulaşması yaklaşık 1-2 hafta sürer. Botoksun etkileri kalıcı değildir. Kırışıklıklar genellikle 3 ila 4 ay içinde geri döner. Aynı görünümü korumak istiyorsanız enjeksiyonlara devam etmeniz gerekecektir.

Botoks tedavisi için Ankara’da doğru uzman nasıl bulunur?

Botoks enjeksiyonları yalnızca lisanslı bir tıp uzmanı tarafından yapılmalıdır. Prosedür doğru şekilde yapılmazsa, toksinin vücudunuzun diğer bölgelerine yayılması gibi potansiyel olarak ciddi yan etkilere neden olabilir. Botoks çok yaygın bir işlemdir ve birçok klinik bunu sunar. Doktorunuzdan bir klinik önermesini isteyebilir veya internette de arama yapabilirsiniz.

Botoks yaptırmadan önce, diğer insanların deneyimlerinden memnun olup olmadığını görmek için bir kliniğin çevrimiçi incelemelerini okumak iyi bir fikirdir. Seçiminizi bildirmeye yardımcı olacak prosedürü olan biriyle de konuşmak isteyebilirsiniz.

Bir klinik seçtikten sonra, konsültasyon randevusu planlayabilirsiniz. İlk konsültasyonunuz sırasında doktorunuza aşağıdaki soruları sormak isteyebilirsiniz:

 • Botoksun olası yan etkileri nelerdir?
 • Sonuçlarım ne kadar sürecek?
 • Botoks benim için en iyi seçenek mi?
 • Kaça mal olacak?
 • İşlemden sonra ne yapmam gerekiyor?
 • İyileşme süresi nedir?

Botoks genellikle güvenli kabul edilir. Bununla birlikte, toksinin vücudunuzun diğer bölgelerine yayılması gibi potansiyel olarak ciddi yan etkilerin olasılığını en aza indirmek için prosedürün lisanslı bir tıp uzmanına yaptırılması önemlidir.

Botoksu Ankara’da yaptırmaya karar verdiyseniz Dr. Buket Yıldırım ile görüşebilirsiniz. Dr. Buket Yıldırım, hastalarının güvenliği ve botoks tedavisinin etkili olması için işlemden önce detaylı bir hikaye alır ve tedavinin her aşamasında hasta ile iletişimde olur. Botoksu Ankara’da yaptırmak isteyenler Dr. Buket Yıldırım ile görüşerek güvenli ve etkili bir hizmet alacaklarından emin olabilirler.

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir