Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor & Fitness
  4. »
  5. Bursa’da Kanlı Hesaplaşma: İki Cinayet, Bir Davanın Ardındaki Gerçekler

Bursa’da Kanlı Hesaplaşma: İki Cinayet, Bir Davanın Ardındaki Gerçekler

haber haber -
16 0

İddialara Göre Sokak Kavgası Cinayetle Sonuçlandı

Bursa’da, geçen yıl nisan ayında Engin Altın, iddiaya göre kendisine 50 bin lira borcu olan Uğur Ermiş ile sokakta karşılaştı. Taraflar arasında çıkan tartışma sonucunda Engin Altın, belindeki tabancayı çıkarmaya çalıştığı öne sürülen Uğur Ermiş’i bıçakladı. Yaşanan çatışmada Uğur Ermiş hayatını kaybetti, kardeşi Oğuz Ermiş ise Engin Altın’ı vurdu. Olayın ardından Engin Altın tutuklandı, Oğuz Ermiş ise denetimli serbestlik şartıyla serbest bırakıldı.

Şartlı Salıverme Sonrası İkinci Cinayet

Engin Altın, Adli Tıp Kurumu raporu doğrultusunda 22 Haziran 2023’te şartlı salıverme koşulu ile tahliye edildi. Ancak altı hafta sonra, 30 Ağustos’ta Nilüfer ilçesinde bir emlak ofisinde Oğuz Ermiş tarafından sokakta öldürüldü.

Olayın İfadesi: ‘Aramızda Tartışma Çıktı, Ateş Ettim’

Oğuz Ermiş, emniyetteki ifadesinde, “Aramızda tartışma çıktı, tabancamla ona ateş ettim” dedi. Yaşanan silahlı saldırı ise bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

Mahkeme Kararı: Müebbet Hapis Ceza

Oğuz Ermiş hakkında ‘Kasten öldürme’ suçundan açılan davada mahkeme, Ermiş’i müebbet hapis cezasına çarptırdı. Savunmasında meşru müdafaa hükümlerinden ve haksız tahrikten bahseden Ermiş’in avukatı, mahkeme kararına itiraz etti.

Görünen o ki, Bursa’da başlayan bu kanlı hesaplaşmanın ardındaki gerçekler, adli süreç ve mahkeme kararlarıyla aydınlatılmaya çalışılıyor.

İlgili Yazılar