Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Burun Estetiği Ameliyatı

Burun Estetiği Ameliyatı

haber haber -
21 0

İsteyen kişiler için burun estetiği burundaki şekil bozukluklarının giderilmesinde uygulanır. Ameliyathane ortamında gerçekleştirilen bu uygulama sayesinde burundaki şekil bozuklukları %100 garantili bir şekilde giderilir.

Bu kapsamda daha estetikli burun yapısı elde edilir. Burun biçim bozukluğu her yaştan insanlarda görülür. Özellikle genetik yapı ve sonraki dönemlerde alınan şiddetli darbeler sonucunda burunda biçim bozuklukları meydana gelebilir.

Bu problem beraberinde nefes alış verişlerinde de sorun oluşmasına sebep oluyor. Burun içi kemiğinde meydana gelen sorunlar solunum sisteminde de negatifliğe sebep oluyor. Dolaysıyla burun estetiği sadece burun biçim sorunlarının değil aynı zamanda bu sorunların ortadan kaldırılarak solunum sistemi sağlığının korunmasında da rol üstlenir. Online doktor sitesinden burun estetiği fiyatları ek ücretsiz olarak sunuluyor.

Burun Estetiği ( Rinoplasti) Ameliyatı Nedir?

Merak edilen burun estetiği yani rinoplasti burun şekil bozukluğunun kalıcı olarak giderilmesi için uygulanan tıbbi bir estetik işlemdir. Rinoplasti geçmişten günümüze kadar yüksek kalite standartları üzerinden uygulanan avantajlı bir işlemdir.

Bu uygulama doğrudan hastaneler üzerinden de gerçekleştirilir. Rinoplasti de dikkat edilmesi gereken hastaların ameliyat öncesi ve sonrasında doktor talimatları doğrultusunda hareket etmesidir.

Burun Estetiği ( Rinoplasti) Nasıl Yapılır?

Rinoplasti genel anestezi üzerinden yapılır. Çünkü burun estetiği sonrasında da huzursuz verici ağrılar görülmemesi açısından bu tekniğin büyük bir avantajı söz konusudur. Burun yan kısımlarından açılan küçük kesiler üzerinden özel bir kesici cihaz üzerinden burun içi kıkırdak, doku ve kemiğe erişilir.

Bu bölümden gerekli kesiler yapılarak burun kıkırdak ve kemiğine yeniden şekil verilir. Bu kapsamda burun daha estetikli bir görünüm elde eder. Rinoplasti burundaki biçim bozukluğuna göre bir veya üzeri seans üzerinden gerçekleştirilir.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Öncelikle burun ameliyatı burunda biçim bozukluğu, burundaki fazla et sorunu sonucunda nefes alışverişte sorun yaşayanlara, kavisli burun yapısına sahip olanlara, aşırı küçük ve büyük buruna sahip olanlara güvenle uygulanır.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Rinoplasti sonrasında dikkat edilmesi gereken birçok ayrıntılar söz konusudur. Bu işlem hassas olduğundan mutlaka burun estetiği sonrasında doktorun uyarıları dikkate alınmalıdır. Ameliyattan 4 hafta boyunca burun darbelere karşı korunmalıdır. Yüzüstü yatış pozisyonlarından uzak durulmalıdır.

En az 2 hafta boyunca burun suyla temas ettirilmemelidir. Verilen burun merhem ve spreylerinin düzenli olarak kullanılması önerilir.

Burun (Rinoplasti) Estetik Ameliyatı Sonrası İyileşme Nasıl Olur?

Rinoplasti sonrasında iyileşme süresi oldukça kısadır. Bu süreç rinoplastinin uygulandığı estetik merkezi şartlarına göre farklılık gösterebilir. Ancak genellikle en fazla 2 gün sürebiliyor. Bu süreç sonrasında burundaki ödem ve morluklarda da büyük çapta azalma meydana geliyor.

İstanbul’da Kaç Gün Kalmalı Ve Kaç Gece Hastanede Kalmalıyım?

Rinoplasti için İstanbul estetik merkezi tercih edilebilir. Bu ilde en kaliteli rinoplasti estetik merkezleri hizmet sunuyor. Bu işlem için İstanbul’da en fazla 5 gün kalınabilir. Ameliyat olunduktan sadece 2-3 gün boyunca hastanede kalınması yeterlidir. Akabinde doktorun da uygun görmesi durumunda taburcu olunabilir.

Hasta Ne Zaman Taburcu Olur?

Rinoplasti de hasta yukarıda da belirtildiği üzere sadece 2 gün sonrasında taburcu olabilir. Bu süreç bazen 3-4 güne kadar uzayabiliyor. En doğru karar rinoplasti ameliyatı yapan ilgili hekim tarafından sunulur.

Estetik Sonrası Hastasında Hastada Çok Ağrı Olur mu? Morluk Ya da Şişlik Olur mu?

Rinoplasti operasyonu sonrasında hastada çok ağrı, ödem meydana gelmez. Fakat bazı durumlarda hafif düzeyde ağrılar devam edebilir. Ameliyat sonrasında sunulan etkili ağrı kesici bazı krem ve merhemler üzerinden bu sorun kolayca kontrol altına alınır. Bunun haricinde burun estetiği fiyatları incelenmeden rinoplasti yaptırılmamalıdır. İnternet dünyası üzerinden en kaliteli rinoplasti doktor sitesi üzerinden 2021 burun estetiği fiyatları incelenebilir.

Burun Estetiği Fiyatları 2021

2021 burun estetiği fiyatları düşük olduğundan bu işlem 81 ilden de yoğun olarak tercih ediliyor. Rinoplasti birkaç yıl öncesinde daha yüksek fiyatlardan uygulanıyordu. Fakat son 5 yıldan buyana her bütçeye uygun burun estetiği fiyatları ile gerçekleştiriliyor.

https://www.seckinulusoy.com/burun-estetigi/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir