Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Burun Estetiği Neden Önemli?

Burun Estetiği Neden Önemli?

haber haber -
35 0

 

Günümüzde oldukça yaygınlaşan estetik ameliyatlarından biri olan burun estetiği ameliyatı, kişinin sağlık problemleri dışında görüntüsüne sağladığı yüzde yüzlük değişim ile sıkça yaptırılan bir işlemdir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

Estetik fiziksel bazı problemleri olan insanların, genellikle tercih ettiği ve bazen de tıbbi olarak gerek duyulan bir yöntemdir. Vücudun herhangi bir bölümünün, görüntüsünün daha iyi bir hale getirilmesi anlamına gelir. Çeşitli bölgelere, estetik yapılabilir. Burun estetiği de en çok tercih edilenlerden biridir.  Burun yüz de yer aldığı için, oldukça önemlidir. Hem görüntü açısından hem de işlev bakımından, önemli organlardan biridir. Burun bölgesinde fiziki ve tıbbi birçok istenmeyen sorunlar, görülebilir.

Burun estetiği geniş kapsamlı bir operasyondur. Soruna göre çeşitleri vardır. Burun estetiği yaptırmayı düşünüyorsanız, kulak burun boğaz uzmanına gittikten sonra, yapılan muayene sonucu net bir karar verilir. Çoğu zaman burun estetiği yaptırmanın nedeni, burun kemiği eğriliği ve ya nefes sorunu olarak bilinir.

Burun Estetiği Nedir?

Burunun yüz orantısı ile uyumlu olması gerekir. Yani yüzün büyük bölümünü kapsayan ya da kemerli bir görüntüsü varsa, burun estetiğe gerek duyulur. Birçok insan, burnunun uzun olmasından rahatsız olur.  Kemerli burun hem büyük durur hem de yandan görüntüsü iyi değildir. Bütün bu sorunları, düzeltme amacı yapılan operasyona, burun estetiği denir. Burun estetiği uygulama şekilleri değişir. Kapalı ve açık şekilde burun ameliyatı yapılabilir.

Uzmanlar kendileri açısından daha zor, hastalar için daha basit olan, kapalı burun ameliyatı metodunu daha sık tercih ederler. Estetik ameliyattan sonra, herhangi bir komplikasyon oluşmaması için, kapalı yöntem yapılması daha doğrudur.

Önemli olan, yüze uyumlu olacak şekilde görünecek ve doğallığını kaybetmeden, bir işlem yapılmasıdır. Burun şekli insanın yüz ifadesini belirleyen bir organ olduğu için, kusurların giderilmesi ile istenilen görüntüye kısa bir süre içinde burun estetiği ameliyatı ile kavuşulabilir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Her estetik ameliyatının kendine göre zor yanları vardır. Aynı şekilde, burun estetiği ameliyatında da bazı açılardan zordur. Burun bilindiği gibi hassas bir bölgedir. Bazı kişiler burundaki görünümün yamuk olması gibi sorunlarından dolayı, devamlı olarak, burnu tıkalı şekilde gezer ve nefes alamaz. Bundan kurtulmanın yolu, herhangi bir yöntemle ameliyat olmaktır. Öncelikle burun estetiği fiyatları hakkında bilgi edinilmesi gerekir.

Estetik burun ucu kaldırma, burun kanat genişliğini daraltma, kemer bölgesini aldırma ve burun eğriliği düzeltme gibi birçok konu da yapılır. Estetik olmak için, öncelikle hekimin uygun görmesi şarttır. Daha sonra yapılma yöntemi seçilir, ona göre bir estetik tercih edilir. Çoğu yöntemde, burnun dışına kesi uygulanmaz.

Burun Estetiği Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Burun estetiği ameliyatı kimlere uygulanır sorusu, çok fazla sorulur. Burun bölgesinde problem olan çoğu kişiye yapılabilir. Ya da herhangi bir sağlık sorunu varsa ya da şekil bozukluğundan rahatsız oluyorsanız, burun estetiği ameliyatı tercih edilebilir. Buna karar verdikten sonra, hekimin onayı da çok önemlidir. Hekim tercihinde burun estetiği fiyatları oldukça etkilidir.

Burun Estetiği Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Burun estetiği ameliyatı olmadan bir gün önce duş alınması daha doğrudur. Yüz bölgesi antibakteriyel bir sabun ile yıkanmalıdır. Ayrıca ameliyat öncesi makyaj yapmaktan kaçınılmalıdır.

Mümkün olduğunca stressiz olmak gerekir. Strese girmeyen kişilerin bu süreci daha rahat atlattığı bilinir. Ayrıca seçeceğiniz hekimin bu işte uzman ve profesyonel bir kişi olmasına özen göstermelisiniz. Burun estetiği fiyatları işlemin uygulanacağı merkeze ve hekime göre değişmektedir.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Burun estetiği sonrası birkaç gün yüksek yastık tercih edilmelidir. Ayrıca verilen ilaç ve spreyler düzenli kullanılmalıdır. Burun estetiği sonrası, bölge mutlaka korunmalı ve iyileşme sürecinin hızlı olması için, detaylara dikkat edilmesi gerekir.

Burun Estetiği Fiyatları 2021

Burun estetiği fiyatları yapılacak işlem, hastane ve hekimin kriterlerine göre değişiklik gösterir. Yaptırmadan önce, küçük bir araştırma yaparak, burun estetiği fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

https://www.mehmetemredinc.com/burun-estetigi/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

 

 

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir