Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Burun Estetiği Neden Yapılır?

Burun Estetiği Neden Yapılır?

haber haber -
15 0

 

Kozmetik ve estetik açıdan güzel görünmenin en önemli kriteri burun yapısı olarak görülür. Estetik açıdan iyileştirme amacıyla yapılan burun estetiği operasyonları aynı zamanda sağlık açısından da doğan problemlerin giderilmesi için başarılı operasyonlardır.

Burun büyüklüğü, burun açısı değiştirme, köprünün düzeltilmesi gibi nedenlerle operasyon tercihi yapılır. Oldukça güvenli ve sağlıklı olan bir operasyon süreci olup hastanın beklentilerini karşılamaya son derece yardımcıdır.

Burun Estetiği

Burunda oluşan şekil bozukluklarının giderilmesi amacıyla yapılan estetik işlemlerin bütününe burun estetiği denir. Kemik ve kıkırdak yapılarının değiştirilmesi amacıyla yapılan cerrahi operasyonlar plastik cerrah tarafından steril şartlarda ve ameliyathane ortamlarında yapılmalıdır. Şekil bozukluğunun durumuna göre farklı yöntemler kullanılır ve hastaları hızlı bir iyileşme süreleri mevcuttur.

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Hem estetik hem de sağlık açısından gerekli olabilen estetik operasyonlar içerisinde en sık tercih edilen burun için yapılan ameliyatlardır. Hastanın uygunluğuna göre doğru burun estetiği yöntemlerin kullanılmasıyla son derece başarılı neticeler alınabilirken aynı zamanda hastanın estetik ve sağlık anlamında beklentilerini karşılar durumda bir operasyon süreci geçirmesine yardımcı olur.

Burun bozukluğuna ve beklentiye bağlı olarak farklı yöntemlerin kullanıldığı operasyon sonrasında kişi hem sağlıklı bir şekilde nefes alır hem de estetik sorunları giderilmiş olur.

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi

Ameliyatlardan önce mutlaka uzman hekimler herhangi bir rahatsızlık olup olmadığıyla ilgili bilgilendirilmelidir. Kan sulandırıcı ilaç kullanımı bırakılmalıdır ve mutlaka iyileşme sürecinin hızlanması için sigara kullanımı kesilmelidir.

Tüm tetkikler yapılmalıdır ve öncesi sonrası için beklentilerin doğru olması adına fotoğraflanmalıdır. Hasta beklentileri ve sorunları doğru anlaşılmalıdır. Hasta yapılacak olan estetik ameliyatı öncesinde geniş bir araştırma yaparak burun estetiği fiyatları hakkında bilgi edinmelidir.

Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Hastanın tüm tetkikleri tamamlandıktan sonra operasyon için ameliyathane koşullarına hazır bir şekilde alınır. Hasta uygunluğu belirlenmesinin ardından uygun olan teknikle operasyon başlatılır.

Sonrasında yaşanabilecek komplikasyonlar konusunda hasta bilgilendirmesi yapılarak en steril şartlarda süreç yönetilir. Operasyonlar doğru bir şekilde uzman hekimler tarafından yapılmasında son derece güvenli bir operasyon olup başarılı sonuçlar alınabilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Kemik gelişimi estetik operasyonlarda oldukça önemlidir. Kemik gelişimini tamamlamış, 15 yaşını geçmiş olan kadın ya da erkek fark etmeden herkese uygulanabilen estetik operasyonlardır. Hasta uygunluğu uzman hekimler tarafından yapılan tetkiklere göre belirlenir. Uygun olan hastaların süreçleri başarılı bir şekilde sonlanırken aynı zamanda beklentileri karşılanmış bir şekilde hayatlarına devam ederler.

Burun Estetiği Ameliyatı Teknikleri

Burun ameliyatları hastaların durumlarına göre farklı teknikler kullanılarak yapılır. Kapalı ve açık olmak üzere iki farklı yöntem kullanılan estetik operasyonlar son derece güvenlidir. Kapalı olan yöntem kesi açılmadan, iyileşme süresi kısa olan ve gerekli olması halinde lokal bir şekilde yapılan operasyonlardır.

Açık olan yöntemde ise iyileşme süresi uzun, morluklar uzun süre kalıcı, dikiş ve kesiyle yapılan operasyondur. Yapılacak olan burun estetiği tekniklerine göre burun estetiği fiyatları değişmektedir.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası

Ameliyat sonrasında kişilerin beklentileri karşılanmış olur. Hasta bir gece gözetimde tutularak iyileşme süresi sonrasında 1- 10 gün içerisinde iş yaşamına dönülebilir. Kontroller aksatılmamalıdır. İlk birkaç gün sıvı beslenilmeli ve bir süre kanama riskine karşı yüksek yastıkta yatılmalıdır.

Burun Estetiği Fiyatları 2021

Burun estetiği fiyatları kişilere uygulanacak işlemlere göre değişkenlik gösterir. Estetik işlemlerde hastanın durumu, uygulanacak operasyon yöntemi ve ek bir operasyon ihtiyacı olup olmadığı fiyatları da etkilemektedir.

Bu nedenle mutlaka iyi bir araştırma yapılarak operasyona karar verilmesi ve tüm tetkiklerin yapılması için muayene olunması önem taşır. Hasta süreç hakkında bilgilendirilirken aynı zamanda fiyat hakkında da bilgi sahibi olur.

https://www.draysesezim.com/burun-estetigi/ hakkında bilgi için tıklayın.

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir