Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Yaşam
 4. »
 5. Burun Estetiği

Burun Estetiği

admin admin -
16 0

Burun Estetiği

Burun estetiği ameliyatı, teknolojinin gelişmesi ve tıp dünyasına uyarlanması ile birlikte oldukça sık tercih edilen bir ameliyattır. Burun estetiği ameliyatı hastanın sadece görsel problemleri nedeniyle yapabileceği bir ameliyat olduğu gibi hastanın hem görsel hem de sağlık açısından sahip olduğu problemleri gidermek için yaptırabileceği bir ameliyattır. Burun estetiği ameliyatını yaptırmak isteyen kimsenin yapması gereken en önemli şey ise alanında uzmanlaşmış bir kliniğe muayene olmasıdır. Uzman doktorların yaptığı muayeneden sonra hastanın hem estetik açıdan hem de sağlık açısından sahip olduğu problemlere çözüm önerileri sunulmaktadır.

Burun Ucu Estetiği Nedir?

Burun ucu estetiği ameliyatı, burun estetiği ameliyatının bir alt fonksiyonudur. Estetik açıdan burunlarına estetik operasyon yaptıran kimselerin en çok şikayetçi olduğu durumlardan bir tanesidir. Burun ucu ameliyatı yaptıran kimselerin şikayetçi durumlar ise şu şekildedir:

 • Burun ucunun gereğinden daha fazla kalkık olması
 • Burun ucunun gereğinden daha fazla düşük olması
 • Burun ucunun gereğinden daha fazla kalın olması
 • Burun ucunun gereğinden daha fazla ince olması

Burun ucunun yukarda sayılan sebeplerin yanında hastaların kişisel özelliklerine göre değişen başka türlü sebepler de bulunmaktadır. Burun estetiği ameliyatında yapılan diğer ameliyat sebepleri ise şu şekildedir:

 • Burun kemiğinin yamuk ya da kemerli olması
 • Burun ucu ile üst dudak arasındaki mesafenin çok kısa ya da çok uzun olması
 • Burun delikleri arasında gözle fark edilebilir farkların olması yani asimetrik olması

Burun Estetiği Ameliyatını SGK Karşılar Mı?

Burun estetiği ameliyatını SGK öder mi sorusu burun estetiği ameliyatını gerçekleştirmek isteyen kimseler tarafından oldukça merak edilmektedir. Burun estetiği ameliyatını SGK belli şartlar altında karşılayabilmektedir. Burun estetiği ameliyatının SGK tarafından karşılanması şartı ise ilgili kimsenin bir kaza ya da burundaki bir kırılma sebebiyle burun estetiği ameliyatını gerçekleştiriyor olmasıdır. Burun estetiği ameliyatı gerek burnun yüzde olmasından gerekse yaşam standardını koruyor olmasından dolayı alanında uzmanlaşmış kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir. Kliniğimiz alanında uzmanlaşmış personelleri ile burun estetiği ameliyatında ilgili kimselere en üst seviyede hizmet sunmaktadır. Kliniğimizden hizmet talebi olan kimselerin kliniğimize davet deriz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir