Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Corona virüsüyle mücadele büyük atılım

Corona virüsüyle mücadele büyük atılım

haber haber -
17 0

2019’un son haftalarından itibaren küresel bir kriz halini alan corona virüsü salgınına karşı bir antikor kokteyli geliştirdiklerini açıklayan şirket, tek dozluk bu ilacın uzun vadeli koruma sağladığını duyurdu.

Şirketin açıklamasını uluslararası haber ajansları ve medya kuruluşları “son dakika gelişmesi” şeklinde aktarırken, tek dozluk antikor kokteylinin Covid-19 bulaşma riskini yüzde 81.6 oranında azalttığı belirlendi.

TEK DOZ 8 AY KORUMA SAĞLIYOR

Yetkililer üçüncü klinik testinin sonuçlarını açıklarken tek biz dozun iki ile sekiz ay koruma sağladığının da altını çizdi.

Şirketin REGEN-COV ismini verdiği tek dozluk antikor testinin uzun vadeli bağışıklık yarattığını açıklayan ABD Ulusal Sağlık Enstitüleri destekli Covid Engelleme Ağı’nı yöneten Myron Cohen, “Bu antikor kokteyli bağışıklık sistemi zayıf olan ve aşıya iyi tepki veremeyenler için çok önemli” dedi.

8 ay süren araştırma sürecinde bu antikor kokteylini alanlardan tek bir kişinin bile hastaneye kaldırılmadığı belirtildi. Plasebo verilen grupta ise 6 kişinin hastaneye kaldırıldığı kaydedildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir