Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor & Fitness
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Erdoğan Washington’a Gidiyor: NATO Zirvesinde Neler Yaşanacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Washington’a Gidiyor: NATO Zirvesinde Neler Yaşanacak?

haber haber -
14 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi için ABD’ye Yol Alıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO zirvesi için ABD’nin başkenti Washington’a gidiyor. Zirvenin ilk günü olan 9 Temmuz’da 75’inci yıl anma programı düzenlenecek.

Erdoğan’ın Programı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çarşamba günü, 32 üyeli ittifakın devlet ve hükümet başkanları toplantısına katılacak. Aynı gün akşamında liderler ve eşleri, ABD Başkanı Joe Biden’ın Beyaz Saray’da vereceği akşam yemeğinde bir araya gelecek.

Yoğun Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO liderleriyle görüşecek ve Perşembe günü NATO-Ukrayna Konsey toplantısında yer alacak. Ayrıca zirve kapsamında çeşitli ikili görüşmeler gerçekleştirecek.

Gündemde Beklenen Konular

Erdoğan’ın, İsrail’in Gazze’deki katliamının durdurulması için atılacak adımları gündeme getirmesi bekleniyor. Ayrıca terörle mücadele konusu da zirve gündeminde yer alacak.

Zirve Hakkında Açıklamalar

İletişim Başkanlığı sosyal medya hesabından zirve ile ilgili paylaşım yaparak, NATO’nun 75’inci kuruluş yıl dönümünde ittifak coğrafyasına yönelik meydan okumalar, savunma alanındaki gayretler ve Ukrayna’daki durum konularında görüş alışverişinde bulunulacağını duyurdu. Ayrıca Asya-Pasifik bölgesindeki ortakların da ilgili oturumlara iştirak edeceği ve liderlerin marjında ikili görüşmeler gerçekleştirmelerinin öngörüldüğü belirtildi.

İlgili Yazılar