Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor & Fitness
  4. »
  5. Dilan ve Engin Polat Çiftinin Kara Para Aklama Soruşturması

Dilan ve Engin Polat Çiftinin Kara Para Aklama Soruşturması

haber haber -
25 0

11 Şüpheli Tahliye Edildi

Dilan ve Engin Polat çiftinin kara para aklama soruşturmasında, Sıla Doğu ve Can Doğu’nun da arasında olduğu 11 şüpheli tahliye edildi. Karardaki dikkat çeken detay ise savcının Dilan Polat için tahliye istemesi oldu.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Soruşturma Başlatmıştı

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Engin Polat ve Dilan Polat hakkında “Suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “Suç gelirlerinin aklanmasının önlenmesi”, “Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama” ve “Vergi kanununa muhalefet” suçlarından soruşturma başlatmıştı.

Dilan Polat’ın İki Kardeşine Tahliye

Dilan ve Engin Polat’ın da aralarında bulunduğu şüpheliler 5 Kasım 2023 tarihinde tutuklanmıştı. 4. Sulh Ceza Mahkemesi’nde yapılan aylık tutukluluk incelemesinde, Dilan Polat, Engin Polat, Sezgin Polat, Ahmet Gün ve Alper Kürşat Polat’ın tutukluluğuna devam kararı alınırken, Sıla Doğu ve Can Doğu’nun da aralarında bulunduğu 11 tutuklu ise tutuksuz yargılanmalarına karar verildi.

Savcı Tahliyesini İstedi

Soruşturma savcısının talebi doğrultusunda Dilan Polat’ın tahliye edilmesi istendi. Ancak beklenen raporların henüz hazırlanmamış olması nedeniyle Sulh Ceza Hakimliği, savcının tahliye talebini reddetti.

İlgili Yazılar