Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Dildo Nasıl Kullanılır?

Dildo Nasıl Kullanılır?

haber haber -
226 0

 

Realistik Penis adıyla da bilinen dildo,kadınların en çok tercih ettiği seks oyuncaklarından birisidir. Genel işlevi vajinayla birleşme yaşayarak kadının orgazm olmasına yardımcı olmaktır.  Dildo ile vibratör genellikle karıştırılan iki kavramdır. İkisinin arasındaki temel fark; Dildo (realistik penis) bir titreşim motoruna sahip değildir. Sadece elle ileri-geri itilmek suretiyle kullanılmaktadır. Vibratör ise titreşim üreten bir motora sahiptir. Mastürbasyon esnasında titreşimler genital bölgeyi uyarır ve ikili bir etki ile mastürbasyon deneyimi yaşanır. Gerçekçi cilt dokusuna sahip dildolar günümüzde en çok satan ürünlerdir. Penis’i andıran bu ürünler eğlenceyi oldukça üstlere çıkarmaktadır. Dildoları temizlerken dikkat etmeli, aılık su ve sabunla yavaş hareketlerle yıkanmalıdırlar.

 

Penisler gibi, dildolarının da boyutları vardır. Her kadın büyük penisleri merak etse bile doğru büyüklükteki dildo seçimi daha iyi bir orgazm yaşamanızı sağlayacaktır. Önce küçük bir dildo ile başlamanızı tavsiye ederiz. Daha küçük bir dildo ile başlamak ve daha sonra daha büyük bir dildo seçmek daha fazla eğlenmenize yardımcı olacaktır. Herhangi bir dildoyu kullanabilirsiniz. Ancak her halükarda mastürbasyon veya cinsel ilişki sırasında kayganlaştırıcılar kullanılmalıdır. Seçtiğiniz kayganlaştırıcı türü yüksek kaliteli ve su bazlı olmalıdır. Ürün uygun şekilde yağlandıktan sonra kendinizi daha rahat ve mutlu hissedeceksiniz. Birden fazla partnerle dildo kullanmak istiyorsanız, prezervatif kullanmanızı tavsiye ederiz. Aksi takdirde, birden fazla kişi için  kullanılması siz veya partneriniz için enfeksiyon riski oluşturabilir. Sadece dildolar için değil (birden fazla kişiyle seks yaparken kullanılıyorsa) tüm seks oyuncakları için geçerlidir. Ayrıca anal bölgede kullanılan dildolar daha yüksek hastalık bulaşma riskine sahiptir.

 

Dildolar, kullanımdan sonra temizlenmesi kolay malzemelerden yapılmışlardır. Dildoyu temizlerken, kolay ve rahat temizlik için bir kase ılık suya koyabilirsiniz. Suyla iyice yıkadıktan sonra kuru bir bezle silerek saklayabilirsiniz. Dildo alırken ürünün Avrupa kalite standartlarını karşılayıp karşılamadığına, CE belgeli olup olmadığına ve hijyenik silikon malzemelerden üretilmiş olup olmadığına dikkat etmemiz gerekir. Günümüzde birçok dildo türü ucuz ve kalitesiz fiyatlarla satılmaktadır. Güvenli bir mağazadan satın alınan ürünlerin sertifikalarını kontrol etmenizi öneririz. Dildo alırken ten uyumunuza göre seçmeniz gerekir. Her insan sert ürün tercih etmeyebilir. Bu sebepten yumuşak  dokulu gerçekcilik hissi veren dildolar tercih etmenizi önermekteyiz. Damarlı yüzeyli dildolar size farklı orgazmlar yaşatabilir. Kadınlar, mastürbasyonu daha eğlenceli hale getirmek için sıklıkla bu tarz ürünleri tercih etmektedir. Sizler de kendinize uygun ürünü seçerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir