Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Dr. Ruhsar Uçar ve arkadaşları, Hastanede çığır açtı

Dr. Ruhsar Uçar ve arkadaşları, Hastanede çığır açtı

admin admin -
28 0

Eşiyle birlikte Ankara’ya tayinlerini isteyen Dr. Ruhsar Uçar, bugüne kadar yaptığı ve katkı sunduğu tüm etkinliklerle Mersinlilerinde gönlünde taht kuran, çok sevilen bir hekim oldu.

Mersin’de 12_18 Mayıs Hemşireler Haftası ve 14 Mayıs Eczacılar günü dolayısıyla resim sergisi_ şiir dinletisi etkinliği Pandemi döneminde hayatını kaybeden Sağlık çalışanlarına vefa temalı düzenlendi.

Toros Devlet Hastanesi Konferans salonunda düzenlenen etkinlikte,  Adnan Menderes Ortaokulu öğrencilerinin Pandemi kahramanları Sağlık Çalışanlarını anlattıkları resimleri sergilendi. Mersin Şair ve Yazarlar Derneği üyesi Şair ve Yazarlar,  pandemi ve Sağlık Çalışanları temalı yazdıkları şiirleri seslendirdiler.

​​​​​​​

Geniş bir katılımla gerçekleşen etkinliğe: Akdeniz Kaymakamı Muhittin Pamuk, il Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, il Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Mehmet Armağan Toy, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan, Mersin Ekonomi Platformu Başkanı Özcan Demir, Türk Hemşireler Derneği Mersin Şube Başkanı Uzm. Hem. Arzu Özel, Hastane Başhekimi Uzm. Dr Güntekin Çalışkan, Başhekim Yardımcıları, Hastane Müdür ve Müdür yardımcılarının katılım sağladığı etkinliği aynı zamanda AMATEM, Merkez ve Hüseyin Dağlı Toplum Ruh Sağlığı Merkezlerinden hizmet alan hastalarımız, danışanlarımız da izlediler.

Etkinliğin başından beri çok emeği geçen ve bir ilki başaran Toros Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr Ruhsar Uçar’ a, Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Mehmet Göçer’ e, Mersin Şair ve Yazarlar Derneği Başkanı Mustafa Doğan’ a, Adnan Menderes Ortaokulu Resim Öğretmeni Fatoş Arıcı Ogulgonen’ e ve Sunumu üstlenen Il Milli Eğitim Müdürlüğü Protokol Amiri Serap Akçalı’ya emekleri ve özverili çalışmaları için teşekkür edildi.

Türkiye’de bir Kamu Hastanesinde ilk olma özelliği gösteren Resim sergisi ve şiir dinletisi etkinliği katılan izleyiciler tarafından ilgi ile takip edildi. Halka açık alanda poliklinik girişinde cuma gününe kadar açık olacak resim ve şiir sergisi sanatın halka ulaştırılmasında önemli bir rol oynayacak. Çocuklarımız tarafından yapılan resimler ve MESYAD üyesi yazarlar tarafından kaleme alınan şiirler tablo olarak hastane duvarlarımızı süsleyerek kalıcı hale gelecekler.

Eşiyle birlikte Ankara’ya tayinlerini isteyen Dr. Ruhsar Uçar, bugüne kadar yaptığı ve katkı sunduğu tüm etkinliklerle Mersinlilerinde gönlünde taht kuran, çok sevilen bir hekim oldu.

Yolun açık olsun doktor!

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir