Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Elektrik Kaynaklı Yangınların Önüne Geçilecek

Elektrik Kaynaklı Yangınların Önüne Geçilecek

haber haber -
25 0


İstanbul ETO Başkan Adayı Haluk Bozali: Yetkili Elektrikçi Güvenli Hizmet Uygulamamız ile halkımızı güvence altına alacağız

İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası’nın 2022 Ocak ayında yapacağı Genel Kurul’da Başkan adaylığını açıklayan Haluk Bozali, İstanbul İtfaiye Müdürlüğü’nün paylaştığı verileri kaynak göstererek önemli konulara değindi. Bozali, 2020 yılı İstanbul yangın istatistik raporlarına bakıldığında yangınların 550’sinin yani neredeyse %30’unun elektrik kaynaklı meydana geldiğini söyledi. Yine aynı şekilde yangınların %5’inin yani 96’sının elektrikli ev aletlerinden kaynaklandığını ifade etti. Bu iki oranın da ürkütücü olduğunu ifade eden Bozali çözüm planlarından bahsetti.

Bozali: Elektrik tesisatları arıza yapımlarında bilinçsizce yürütülen süreçler ve özellikle yetki sahibi olmayan kişiler tarafından tadilatı yapılan işlerden dolayı çıkan yangınlar oldukça fazla. Bu durum başta halkımızın canına olmak üzere ülke ekonomisine de çok ciddi zarar veriyor.

Yetkililerin de ellerini taşın altına koymaları gerektiğini ve kayıtsız kalınamayacak kadar önemli bir durum ile karşı karşıya olduğumuzu aktaran Haluk Bozali İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası’nın da bu konuda vatandaşın duyarlı olmasını sağlayacak çalışmalar yapması gerektiğini ifade etti. Kamu spotları, billboardlar gibi sosyal alanlarda yapılacak duyurular ile vatandaşın bilinçlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Haluk Bozali ayrıca, Ocak ayında İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası yönetimini devraldıktan sonra büyük bir projeye başlayacaklarının da altını çizdi. Bozali: İstanbul çapında YETKİLİ ELEKTRİKÇİ GÜVENLİ HİZMET projesini başlatacağız. Elektrik işlerinde yetkili elektrikçilerle çalışmak çok önemli bir farkındalık yaratacak. Aynı zamanda inşaatına yeni başlanacak binalarda belediyelerle iş birliği içerisinde bina elektrik tesisi kimlik kartı oluşturmayı hedefliyoruz. Bu sayede tesisat imalatlarını da garantili, kaliteli ve TSE normlarına uygun hale getireceğiz. Bu sayede halkımız oluşacak herhangi bir olumsuzluğa karşı hesap verebilen, sorumluluk sahibi YETKİLİ ELEKTRİKÇİLER ile çalışmanın huzurunu hissedecek. Yetkili elektrikçi tabelaları, alo elektrikçi ihbar hattı ve alo İstanbul ETO elektrik arıza çağrı merkezi ile İstanbul’da 24 saat güvenli hizmet vereceklerini açıkladı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir