Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. İmplant Tedavisi

İmplant Tedavisi

admin admin -
12 0

İmplant Tedavisi

Dental implantlar, protezlere ve köprülere modern bir alternatiftir. Bir diş implantı, çene kemiğinize cerrahi olarak yerleştirilen bir titanyum vidadan oluşur, böylece diş ve çene arasında doğrudan sert bir bağlantı sağlar. İmplantın dış kaplaması, doğal dişlerinizin rengine, boyutuna, şekline ve hissine uyacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır.

Diş değiştirme söz konusu olduğunda, diş implantları genellikle tercih edilen seçenek olarak kabul edilir, çünkü dişlerinizi diğer herhangi bir tedaviden (takma diş ve köprülere kıyasla) eski haline daha yakın hale getirirler. Ayrıca bakımı kolaydır. Diğer dişlerinize bakmaktan daha fazla çaba gerektirmez. Olası çene kemiği kaybını (kemik erimesi) önlemede önemli bir rol oynarlar.

Çoğu durumda, rutin diş çekimi veya ağız cerrahisi geçirecek kadar sağlıklı herkese implant tedavisi uygulanabilir. Hastaların sağlıklı çene kemiği ve diş etlerine sahip olması önemlidir. İmplant tedavisi düşünen hastalar ağız hijyenlerine dikkat etmeli ve düzenli diş kontrollerini aksatmamalıdırlar. Diyabet ve kalp hastalığı gibi kronik rahatsızlığa sahip kişiler, baş bölgesinde radyasyon tedavisi görenler ve fazlaca sigara kullananlar hekim tarafından ayrıca değerlendirilmelidirler.

İmplant tedavisinde önce implant uygulaması için uygun koşullar sağlanır. Daha sonra boşalan diş bölümüne implant yerleştirilir. İmplant, çene kemiğinizle kusursuz bir şekilde kaynaşır veya bağlanır. Diş implantı çene kemiğine yerleştirildikten sonra, dişi kaplamadan önce iyileşmesi için 2-3 ay gerekir. Ağızda daha görünür dişler değiştirilirken implantın iyileşme sürecinde dişsiz kalmamanız için implanta geçici diş takılabilir. İmplantlar, sağlıklı olduklarından emin olmak için veya Diş Hekiminiz tarafından en az yılda bir kez kontrol edilmelidir.

Dental implantların sağlıklı durumunu sürdürmesi, implantların çenenin neresine yerleştirildiğine bağlı olarak değişir. Ancak genel olarak implantların başarı oranı %98’e kadar çıkmaktadır. Uygun bakımla, implantları ömür boyu sağlıkla kullanabilirsiniz.

Alanında uzman ve tecrübeli diş hekimleriyle Dent Royal Diş Sağlığı Kliniği sizlere profesyonel diş tedavileri sunmaktadır. Dünya çapında pek çok yerden hastanın memnuniyetle ayrıldığı Dent Royal kliniğinden randevu almak için web sitesini ziyaret edebilir ya da [email protected] mail adresi ve +90 232 366 33 30 telefon numarasını kullanabilirsiniz.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir