Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. İnşaat Mühendisleri Bina İnşa Ederken Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

İnşaat Mühendisleri Bina İnşa Ederken Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

admin admin -
19 0

Ülkemiz deprem bölgesinde yer alan ve fay hatlarının aktif şekilde bulunduğu ülkelerden birisidir. Bu durum ülkemizde inşaat mühendislerine düşen görevin önemini bizlere bir kez daha hatırlatır. Deprem bölgelerinde yapılan inşaatlarda ekstra dikkat edilmesi gereken hususlar bulunur. Örneğin kolonların doğru ve düzgün şekilde yerleştirildiğinden emin olunmalıdır. Maliyetlerden kısılacak diye malzeme kalitesi ve miktarında oynamalar yapılmamalıdır. İnşaat sektöründe en kaliteli malzemeler doğru şekillerde kullanılmalıdır.

Yine binayı oluşturan çatı seçimi de oldukça önemlidir. Günümüzde sandviç panel çatı imalatında sıklıkla kullanılan bir üründür. Yapısı itibariyle sandviçi andıran şekle sahip olması bu ismi almasında etkili olmuştur.

Sandviç Panel Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Sandviç paneller fabrikalarda, elektrik üretim tesislerinde, silo yapımlarında ve daha birçok inşaat alanında karşımıza çıkarlar. Montajının kolay yapılması, bizleri yağmur veya kar gibi dış etkenlere karşı koruması, yalıtım malzemesi olarak kullanılması, hoş bir görünüme sahip olması bu yapı elemanlarını çatı malzemesi olarak kullanmamızı gerektirecek nedenler arasında sayılabilir.

Sandviç panel fiyatı belirlenirken dikkat edilecek hususlardan birisi onu oluşturan sacların kalınlığıdır. Sandviç panel sac kalınlıkları farklı olabilir. İnce seçilen sac metaller daha ucuz olacağından tercih sebebi olabilirler. Fakat bu durumda çatınız daha az sağlıklı ve mukavemetli olacaktır. Yine aynı şekilde sandviç panel fiyatları belirlenirken yalıtım malzemesinin kalınlığı, yoğunluğu ve özellikleri de etkili olabilmektedir. 40 senelik tecrübesiyle her türlü çatı işlemlerinizde Çatı Teknik firmasına başvurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir