Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. İstanbul’da “Cumhuriyete Doğru” Tiyatro Oyunu Sahnelendi

İstanbul’da “Cumhuriyete Doğru” Tiyatro Oyunu Sahnelendi

haber haber -
28 0

Milli Eğitim Bakanı ve İstanbul Valisi Oyunu İzledi

İstanbul’un Beşiktaş Tüpraş Stadyumu’nda sahnelenen “Cumhuriyete Doğru” tiyatro oyunu, Milli Eğitim Bakanı Tekin ve İstanbul Valisi Davut Gül gibi önemli isimler tarafından izlendi. Oyun, proje yapımcılığını Volkan Severcan’ın, proje danışmanlığını ise Doç. Dr. İbrahim Sarıtaş’ın yaptığı, orijinal müzikleri Selim Atakan tarafından bestelenen bir yapıma sahiptir.

Oyun İçeriği ve Başarıları

“Cumhuriyete Doğru” tiyatro oyunu, bugüne kadar 30 farklı ilde 40 defa sahnelenmiş ve yaklaşık 40 bin öğretmen, öğrenci ve izleyiciyle buluşmuştur. Milli Mücadele ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundaki kahramanlık hikayesini anlatan bu oyun, İstanbul’daki Tüpraş Stadyumu’nda 400 kişilik kadrosuyla binlerce izleyiciyle buluşmuştur.

Oyuncu Kadrosu ve Konu

Serdar Yeğin, Gülen Karaman, Erhan Yazıcıoğlu, Ahmet Yenilmez, Zuhal Yalçın, Şebnem Özinal, Ziya Kürküt, Sefa Zengin, Bora Severcan, Yiğit Yapıcı ve Volkan Severcan gibi isimlerin yer aldığı “Cumhuriyete Doğru” tiyatro oyununda, bir öğretmenin 10 yaşındaki öğrencisi Ali’ye Cumhuriyet’in ilan ediliş sürecini anlatmasıyla başlıyor. Mustafa Kemal Paşa ve silah arkadaşlarının Ankara’da TBMM’yi kurması ile Milli Mücadele kahramanlarının Türk milletiyle Kurtuluş Savaşı’nı nasıl kazandığı ve Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet’i nasıl ilan ettiği konu ediliyor.

İlgili Yazılar