Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor & Fitness
  4. »
  5. Kadirli İlçesi’nde Yaşayan Deprem Mağduru Hacer Artıkarslan’ın Çaresizliği

Kadirli İlçesi’nde Yaşayan Deprem Mağduru Hacer Artıkarslan’ın Çaresizliği

haber haber -
30 0

Kahramanmaraş Merkezli Depremlerin Yıkımı

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde 11 il yerle bir oldu, binlerce can kaybı yaşandı. Bu depremin yıkımı en çok, depremden önce yokluk içinde yaşayanları vurdu.

Hacer Artıkarslan’ın Dramı

Osmaniye’nin Kadirli ilçesi Şehit Mehmet Delikuş Mahallesi’nde yaşayan Hacer Artıkarslan, depremler nedeniyle evlerinin ağır hasar aldığını ve yıkım kararı alındığını belirtiyor. Ancak gidecekleri bir yerleri olmadığını, maddi güçleri olmadığını dile getiriyor.

Çaresizlik ve Acı Bekleyiş

“Bu ev yıkılırsa duracak yerimiz yok. Kira verecek yerimiz yok.” diyen Artıkarslan, sosyal yardımlaşmadan aldığı bin 100 lira ve eşinin engelli maaşının yetmediğini, geçinemeyip çaresiz durumda olduklarını aktarıyor. Sağlık sorunları olan çift, TOKİ’den ev alacak paralarının olmadığını, çalışıp imkan yaratamadıklarını dile getiriyor.

Umutsuz Gelecek

“Her gece sabahlara kadar düşünüyorum, ne yapabilirim, nereye gidebilirim?” diyen Artıkarslan, evlerinin yıkılması durumunda ne yapacaklarını, nereye gideceklerini bilemediklerini belirtiyor. Destek isteyen Artıkarslan, yaşadığı çaresizliği ve umutsuzluğu dile getiriyor.

İlgili Yazılar