Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Kalıcı Oje Nedir?

Kalıcı Oje Nedir?

admin admin -
11 0

Kalıcı Oje Nedir?

Kalıcı oje sık sık ojelerini yenilemek zorunda kalmak istemeyen kadınların beklentilerini karşılamaktadır. Normalde sürülen ojeler su, deterjan, sabun ile temas ettiklerinde çok kısa bir zamanda bozulmaktadır. Kalıcı ojenin uygulanması ile deforme olma süresi uzamaktadır. İş hayatı yoğun olan kadınlar tarafından yaptırılan uygulamalar arasında yer alıyor. Ayrıca tatile çıkmadan önce de bu uygulamayı yaptıran kadınlar dinlenme süreleri içinde ojelerini silmek ve yeniden sürmekle uğraşmak zorunda kalmamaktadırlar. Kullandığımız UV teknolojisiyle ojenin tırnakta parlak ve düzgün görünerek kalma süresini uzatıyoruz.

​​​​​​​

Kalıcı Oje Ne Kadar Süre Kullanılabiliyor?

Kalıcı oje yaptırmayı düşünen kadınlar ne kadar süre kullanabilirim konusun merak etmektedirler. Normal ojeler sürüldükten kısa süre sonra deforme olmakta ve değiştirilmesi gerekmektedir. Bu ise kadınlar için sık olarak yapılması gereken bir işi ortaya çıkartmaktadır. Kalıcı makyaj sistemlerinin geliştirilmesi ojelerin de tırnaklarda daha uzun süre kalmasını sağlamaktadır. UV ışınlarına tutulan ojeler sürüldükten sonra ortalama iki ya da üç hafta boyunca tırnaklarda bozulmadan kalabilmektedir.

Ojenin kalıcılığı kişinin tırnaklarının uzama hızına ve maruz kaldığı işlemlere göre değişiklik göstermektedir. Bakımlı olmaya önem veren ama yoğun iş hayatı olan kadınlar gibi tatile çıkmaya hazırlanan kadınlarda kalıcı oje uygulamasını yaptırmaktadırlar. Merkezimizde uzmanlarımız istediğiniz renk tonunda ojeyi dikkatle uygulamaktadırlar.

Kalıcı Oje Yaptırmak Tırnaklara Zarar Verir Mi?

Bakımlı ve estetik görünen tırnaklara sahip olmak isteyen kadınlar için oje
vazgeçilmezdir. Bunun yanında sürülen ojenin bir iki gün içinde renginin solması ve deforme olması nedeniyle değiştirilmesi gerekiyor. Bu şekilde sürekli oje yenilemek istemeyen kadınlara ise kalıcı oje uygulaması yapılıyor. Özel bir formülü olan bu ojenin sürülmesi ile artık sık sık yenilenmesine gerek kalmıyor.

Kalıcı oje yaptırmak isteyen kadınların merak ettikleri noktalar arasında tırnağa zarar verir mi olmaktadır. Bu uygulama sırasında tırnaklara UV ışınları tutulmakta ve sürülen ojenin kalıcı olması sağlanmaktadır. Kişinin bu uygulamadan zarar görmemesi için mutlaka tecrübeli güzellik uzmanların çalıştığı Leman Demir güzellik salonumuz gibi merkezlerde yaptırılması gerekiyor.

Nail Art Nedir?

Nail art nedir konusunda yapılan araştırmada bunun tırnaklara uygulanan bir sanat olduğu görülmektedir. Bakımlı olmaya önem veren kadınlar için tırnakları çok önemlidir. Tırnaklara düzenli bakımlar yapılmasının yanında göze hoş görünmesi amacıyla üzerine çeşitli desenler, motifler işlenmektedir. Bu uygulamaya gösterilen ilgi ile birlikte binlerce motif ve desen geliştirilerek yaptıracak kişilere sunulan seçeneklerin artması sağlanmaktadır.

Tırnakların uygun boyutta ve yapıda olması üzerine yapılan desenlerin estetik görünmesi açısından önemlidir. Tırnakları yeterli uzunlukta olmayan ya da yapısı uygun olmayan kişiler için protez tırnak önerilmektedir. Protez tırnak yapıldığında üzerine yapılan desenlerin daha uzun süre kalıcı olması mümkün oluyor. Protez tırnakların belirtilen noktalara dikkat edilmesi halinde üç dört hafta kullanılması mümkün oluyor.

Tırnak Şekillendirme Nasıl Yapılır?

Tırnakların estetik görünümü için şekillendirilmesi şarttır. Şekillendirme öncesinde bakımın ilk aşaması olarak manikür yapılması gerekiyor. Manikürün yapılmasının ardından şekillendirme aşamasına geçilmektedir. Tırnak şekillendirme yapılırken uzunluğu önem taşımaktadır. Tırnakların istenen şekle girebilmesi için kısa olması halinde iki hafta uzatılması tavsiye edilmektedir.

Güzelliğinizi tamamlayan bakımlı ve estetik görünen tırnaklara sahip olmak için güzellik salonuna gitmeniz gerekiyor. Leman Demir güzellik salonunda bulunan uzmanların tecrübesi, uzmanlığı ile tırnaklarınızın tam istediğiniz gibi mükemmel görünmesini sağlayabilirsiniz. Trend tırnak şekiller arasında badem tırnak, oval tırnak, kare tırnak bulunmaktadır. Siz de bu modellerden beğendiğiniz modeli tırnaklarınıza yaptırabilirsiniz. Üzerine yaptıracağınız desenler ile dikkatleri çekebilirsiniz.

Tırnak Süsleme Nasıl Yapılıyor?

Tırnak süsleme son yıllarda kadınların çok fazla tercih ettikleri uygulamalar arasında yer alıyor. Günümüzde bakımlı tırnak dendiğinde sadece üzerine ojenin sürülmesi yeterli olmamaktadır. Geliştirilmiş pek çok desenler ojenin üzerine uygulanarak tırnağın çok daha hoş görünmesi sağlanmaktadır. Tırnağa yapılan bu süslemeler ile trendleri yakalamak mümkün oluyor.

Nail art adı da verilen bu uygulama bir sanat olarak da kabul edilmektedir. Güzellik merkezinde sunulan seçenekler arasından beğeneceğiniz modelin tırnaklarınıza uygulanması ile siz de bu sanatı tırnaklarınızda yaşatabiliyorsunuz. Yapılan modelin tırnak da daha uzun süre kalması için kalıcı oje uygulamasıyla birlikte yapılması önerilmektedir. Hayalinizde farklı süslemeler olduğunda bunlarda tarifiniz ile uygulanarak beklentiler karşılanmaktadır.

En Popüler Tırnak Modelleri

Her yıl moda trendleri değişmekte ve kadınların beğenilerine yeni ürünler sunulmaktadır. Gelişen teknoloji ve farklılaşan beğeniler ile tırnak modelleri de ortaya çıkmaktadır. Bu yılın trend modelleri arasında ise stiletto tırnak, gül tırnak, balerin tırnak, lale tırnak modelleri yer alıyor. Bu modelleri modayı takip eden kadınlar kendi tırnaklarında görmek istiyorlar. Her kadının tırnak yapısı farklıdır. Bundan dolayı da bir modelin moda olmasının yanında size yakışması da önemlidir.

Leman Demir Güzellik Salonu uzmanları elinize en uygun modelin uygulanmasında hizmet vermektedirler. Tırnak modellerinin yapılması sırasında tırnakların yeterli uzunlukta olması gerekiyor. Tırnağın sağlıklı uzamıyor olması halinde protez tırnak ya da jel tırnak uygulaması yapılması gerekmektedir. Böylece tırnak boyu istendiği gibi uzun olur ve istenen modelinde uygulanması mümkün olur.

Leman demir güzellik olarak sizi önemsiyor ve sizin için en uygun yöntemi uyguluyoruz. Daha fazla bilgi almak için bizi arayabilir, web sitemizi ziyaret edebilir veya yerimizde ziyaret edebilirsiniz.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir