Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Kaş Arası Dolgu

Kaş Arası Dolgu

haber haber -
11 0

 

İnsanlar kaş arası dolgu yaptırarak kaş çatma, cilt yapısı ve genetik sonucu meydana gelen sorunları gidermeyi amaçlar. Kaşınızın arasında oluşan çizgiler müdahale edilmediği müddetçe kalıcı hâle gelir. Eğer kaşınızın arasındaki çizgilerden rahatsız oluyorsanız kaş arası dolgu işlemiyle istediğiniz estetik görünüme sahip olabilirsiniz. Kaş arasında oluşan kırışıklıkların analiz edilmeden işleme başlanmadığını bilmeniz gerekir.

Kaş Arası Dolgu Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Doktorunuzla görüştüğünüzde kaş arası dolgu işleminden bir süre önce kan sulandırıcı ve kas gevşetici özellikteki ilaçları kullanmamanız gerektiğini öğreneceksiniz. Eğer düzenli kullandığınız bir ilaç varsa doktorunuzu bu konuda bilgilendirmeniz gerekir. Ayrıca bitki çayı gibi ürünler de kaş arası dolgu öncesinde bırakmanız gerekenler arasında yer alır.

Kaş Arası Dolgu Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

İlk iki saat makyaj yapmanız kaş arası dolgu işlemi sonrasında tavsiye edilmeyen bir davranıştır. Doktorlar genelde bunu yapmamanızı tavsiye eder. Ayrıca iki hafta içerisinde bol bol su tüketmelisiniz. Bunun sebebi ise operasyon sırasında hyalüronik asit bazlı dolgu kullanılmasıdır. Bir hafta boyunca hamam, sauna ve bol buharlı banyolardan uzak durmanız gerekiyor. Ayrıca bir hafta içerisinde ağır egzersizlerden de kaçınmalısınız.

Burun Eti Ameliyatı

Bazı kişiler burun etinin olması gerektiğinden fazla büyüdüğünü söyler. Burun eti büyümesinin çeşitli sebepleri vardır. Mesela hamilelik, alerji ve burun kemiği eğriliği bu sebeplere örnek gösterilebilir. Bunların yanı sıra kullanılan nezle ilaçları, enfeksiyonlar ve çevresel faktörler de burun eti büyümesinin sebepleri arasında yer alır. Eğer burun etinizden rahatsızlık duyuyorsanız burun eti ameliyatı fiyatları hakkında araştırma yapmaya başlayabilirsiniz.

Burun Eti Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılır?

Burun eti ameliyatı için birden fazla sebep vardır. Burun etinde büyüme olan kişiler çoğunlukla nefes almada sıkıntı yaşar. Ayrıca uyku apnesi de yaşanan sorunlar arasında yer alır. Eğer her defasında geniz eti iltihabı sorunu yaşıyorsanız bu da burun eti ameliyatı fiyatları araştırması yaparak hizmet almanız için geçerli sebeplerden biridir.

Burun Eti Ameliyatı Yöntemleri Nelerdir?

Ameliyatta genelde üç yöntemin uygulandığını bilerek burun eti ameliyatı fiyatları araştırması yapmalısınız. Artık neredeyse hiç kullanılmayan yöntem olarak soğuk cerrahi söylenebilir. Şişen etlerin kesilerek çıkarılması mecbur kalınmadıkça cerrahlar tarafından uygulanmaz. Radyo dalgaları yoluyla ısı verilmesi radyofrekans yöntemi şeklinde adlandırılır. Lazer ışınlarıyla burun eti küçültme de uygulanan yöntemlerden biridir.

Bişektomi Nasıl Yapılır?

Bişektomi esnasında cerrahınız yanağınızın içinde bulunan yağ torbalarının yan tarafında küçük bir kesi oluşturur. Lokal anestezi yapıldığı için herhangi bir acı hissetmezsiniz. Doğal bir görünüme sahip olmanız açısından yağ dokusu torbaları kaldırılır. Yağ torbaları da çıkarılınca yaraya dikiş atma işlemi gerçekleştirilir. Bunları öğrendikten sonra Ankara bişektomi fiyatları hakkında araştırma yapmalısınız.

Bişektomi Kimler Olmalı?

Bişektomi yaptırmak isteyen bireylerde aranan özelliklerin başında 18 yaşını doldurmak gelir. Eğer 18 yaşından küçük değilseniz, bunun yanında normal kiloya ve yuvarlak bir yüzer sahipseniz bişektomi yaptırabilirsiniz. Obezitesi olanlar ve kilosu normalin üstünde bireyler bişektomi yaptıramaz. Ayrıca bireyin 45 yaşından küçük olması da aranan özellikler arasındadır. Kriterlere uyuyorsanız Ankara bişektomi fiyatları araştırması yapmanızda herhangi bir engel yoktur.

Ankara Bişektomi Fiyatları

Son dönemlerde bişektomi hizmeti sunan estetik cerrah ve doktor sayısında büyük bir artış gözlemlenmiştir. Bu artışın sebebi yanağını inceltmek isteyen insanların giderek yaygınlık kazanmasıdır. Bu sebeple bişektomi fiyatlarında dalgalanmalar meydana gelmiştir. Araştırma yaptığınızda bütçenize uygun fiyat bulabileceğiniz gibi tam tersi bişektomi hizmetlerine de rastlarsınız. Bunun için karşınıza çıkan Ankara bişektomi fiyatları haricinde diğer kriterlere de odaklanmanız gerekir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir