Sağlık Üssü
Güncel Sağlık Haberleri

Kediler İçin En Sağlıklı Kumu Hangisi?

En temiz hayvanlar dendiğinde, kediler ilk akla gelenler arasında yer alır. Doğaları gereği hijyen ihtiyaçlarını büyük bir titizlikle sağlarlar. Hijyen, kediler için sadece bir alışkanlık değil aynı zamanda sağlıkları açısından da olmazsa olmazlar arasında yer alır. Bu sebeple satın alınan kedi kumu son derece büyük önem arz eder. Peki ama doğru kedi kumu nasıl seçilir? Dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Dilerseniz bu soruların cevaplarına yer verelim.

Kedi Kumu Nasıl Seçilir?

En az kediniz kadar temiz, ihtiyaca uygun ve kaliteli bir kedi kumu seçmeniz gerekmektedir. Bunu da iyi ve kaliteli bir marka tercih ederek yapabilirsiniz. Kedi kumunu seçerken kedi kumunun tipine göre farklı seçeneklerden yana tercihinizi kullanabilirsiniz. Burada özellikle dikkat etmeniz gereken şey; tozlanma yapmaması, kedinizin sağlığına uygun olması ve gerekli onayları almış olmasıdır.

Bu özellikleri ile ilk akla gelen topaklanan kedi kumları ve jel formda kedi kumlarıdır. Bunları kedinin dışkısını topaklar halinde bir araya getirme ve kötü kokuları maskeleme özelliğinden tanımak mümkündür.

Jel kedi kumlar, daha çok kedilerin dışkısında bulunan nemi içine çekme özelliği barındırır. Bu özelliğini düşündüğümüz zaman son derece etkili ve uzun süreli kullanım ile dikkat çeker. Yalnız, unutulmaması gereken en önemli konu; jel formda bulunan kedi kumlarına kedilerin alışma süresinin daha uzun olabileceğidir. Buna dikkat etmek gerekir.

En Kaliteli Kedi Kumu Nasıl Seçilir?

Genellikle bu konuda kedinizin ihtiyaçları ve marka faktörü, kedinizin alışma süresi, sağlığına olan etkileri ön plana çıkar. Merdiven altı üretim, marka ve ismi belli olmayan ürünler uzun vadede sizi zarar ettirebilir. Çünkü bu ürünler, her ne kadar ilk bakıldığında daha ekonomik gibi görünüyor olsa da, uzun vadede başkaca sağlık sorunlarının ve ürün kaybı gibi sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir.

Bu sebeple öncelikle yapılması gereken konu şudur: İlk olarak güvenilir kaliteli markalardan ürün almaya gayret gösterin. Piyasada farklı isim ve şekilde pek çok ürün bulunduğu için yüksek kilodan almak yerine deneme amaçlı küçük olan ürünleri alın. Kediniz beğenirse, aynı ürünü satın almaya devam edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

betturkeygiris.org- tipobet365 1xbet