Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Kepçe Kulak Ameliyatı Nedir?

Kepçe Kulak Ameliyatı Nedir?

haber haber -
16 0

 

Kulak kıkırdağında meydana gelen şekil bozukluklarının cerrahi operasyon ile düzeltilmesine kepçe kulak ameliyatı denir. 5 yaş ve sonrası çocuklarda uygulanabilir. İlkokul döneminde çocukların psikolojik olarak etkilenmemesi için operasyon tavsiye edilir. Kepçe kulak ameliyatı fiyatları ve opersayon süreci hakkında detaylı bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kulak arkasına kesi atılır. Atılan kesiden kıkırdak dokusu zayıflatılır ve sütun yerleştirilerek yeni şekli verilir. Kulak saçlı derinin içerisinden yapıştırıldığı için ameliyat izi rahatsızlık vermez. Operasyondan 4 saat sonra hasta taburcu edilir ve hastane yatışına gerek kalmaz. Hastane yatışı kepçe kulak ameliyatı fiyatları artışına neden olduğu için gerekli haller dışında doktorunuzdan talep etmemelisiniz.

Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları 2021

Estetik uygulamalar SGK tarafından karşılanmaz. Bu nedenle kepçe kulak ameliyatı fiyatı tamamen hastanın kendisine fatura edilir. Ameliyat fiyatları sabit ücretler olmadığı için her kurumda farklı teklif ile karşılaşabilirsiniz.

Lipödem Tedavisi Nedir?

Basen, bel ve bacak bölgesinde oluşan aşırı yağ birikiminin alınması işlemine lipödem tedavisi denir. Cerrahi uygulamadır. Liposuction tekniği ile kalıcı bir şekilde yağ birikiminden kurtulabilirsiniz. Genellikle 45 yaş ve üzeri kişilere uygulanır. Ancak hormon bozukluğu ve genetik faktörlere bağlı olarak erken yaşta da yapılabilir.

Lipödem Nasıl Gelişir?

Kontrolsüz kilo almaya bağlı olarak vücutta depolanan yağ miktarı artar. Erken dönemde müdahale edilmediği sürece aşırı yağ birikimi olur ve lipödem gelişir.

Lipödem Ne Zaman Başlar?

Kadınlarda genellikle 40 yaş sonrası görülen bu rahatsızlık erkeklerde her yaşta görülebilir. Erken dönemde görülmesi ergenliğe ve genetik faktörlere bağlı olan bir durumdur. Lipödem tedavisi ile hastalık fark edildiği gibi hemen uygulanmalıdır. Aksi halde lenflere geçer ve tedavi gittikçe zorlaşır.

Lipödem Belirtileri Nelerdir?

Hastalık belirtileri her hastada farklı olabilir. Genel olarak bakıldığında, bacaklarda ve kalçada uyuşma, kalori kısıtlamasına rağmen şişliklerin sabit kalması ve bacaklarda sürekli sızlamadır. Lipödem tedavisi var olan belirtilere göre değişiklik gösterir. Tedavi yöntemine gerekli kontrolleri yaptıktan sonra hekim karar verir.

Bişektomi Nedir?

Yüzün daha genç ve oval bir görüntü kazanması için uygulanan yanak inceltme estetiğine bişektomi denir. Önceki yıllarda sadece kadınlar bu operasyonu tercih ederken günümüzde erkekler de yaptırır. Operasyona karar veren kişiler bazı detayları araştırmalıdır. Aksi halde maddi ve manevi kayıplar yaşayabilir.  Hastanenin komplikasyon oranı, işlemi yapan hekimin bu alandaki başarısı, bişektomi fiyatları ve hastanenin sahip olduğu donanımlar incelenmelidir.

Bişektomi Nasıl Yapılır?

Ağız içi yoğun bakterilerin yaşadığı ve enfeksiyonun kolay gelişebildiği bir bölgedir. Bu nedenle operasyon öncesi yeterli derecede streil edilmelidir. Sterilizasyon sağlandıktan sonra lokal anestezi uygulanır. Bichat adı verilen yağ keselerinin etrafı kesilir. Kesler buradan çıkartılır. Dikişler yanak içine atılır ve iz kalmaz. Son olarak bandaj yardımı ile yüz bölgesi kapatılır.

Bişektomi Ameliyatı Ne Kadar Sürüyor?

Operasyon süresini etkileyen bazı kriterler vardır. Hastanın ağız içi enfeksiyonu, bichatların boyutu, hekimin tecrübesi ve anestezi tekniği bu süreyi etkiler. Ortalama olarak bakıldığında 45- 50 dakikalık bir süreye sahiptir.  İşlem süresinin uzaması bişektomi fiyatları açısından artışa neden olacağı için fiziki muayene sırasında doktora net sürenin ne kadar olduğu sorulmalıdır.

Bişektomi Fiyatları

Ameliyatın yapıldığı hastanenin konumu, anestezi türü, işlem süresi, hekimin ameliyat maliyeti ve işlem başarısı fiyat değişikliğine neden olan kriterlerdir. Hekim araştırması detaylı uygulanmalıdır. Çünkü hekimin bu alanda tanınması ve tecrübesi bişektomi fiyatları artışına neden olan kriterdir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir