Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Kısıtlamalar kaldırıldığı halde İngiltere’de COVID-19 vakaları düşmeye devam ediyor

Kısıtlamalar kaldırıldığı halde İngiltere’de COVID-19 vakaları düşmeye devam ediyor

haber haber -
9 0

Ülkenin yeni Sağlık Bakanı Sajid Javid’in günde 100.000 vaka olasılığı konusunda uyarılarda bulunmuş, hükümetin 19 Temmuz’da İngiltere’de sosyal mesafe ve maske takma zorunluluğu üzerindeki tüm kısıtlamaları kaldırmasına Bristol Üniversitesi’nden Dr. Gabriel Scally, “Ölümcül bir politika”, Dünya Sağlık Örgütü yetkilisi “Epidemiyolojik aptallık” demişti.

Ancak vakalar yaklaşık yüzde 40 oranında düştü ve tüm kısıtlamalar sona ermesine rağmen ölüm ve hastaneye yatış oranları da düşük kalmaya devam etti.

YÜKSEK AŞILAMA ORANININ ETKİSİ

Uzmanlar bu gelişmeyi şaşırtıcı bulurken, birçoğu da Birleşik Krallık’taki yüksek aşılama oranına dikkat çekiyor. Tüm yetişkinlerin yüzde 72’sinden fazlası iki doz aşı aldı ve Ulusal İstatistik Ofisi yakın zamanda İngiltere’deki nüfusun yüzde 92’sinin aşı yoluyla antikorlara sahip olduğunu tahmin ettiğini açıkladı.

King’s College London genetik epidemiyoloji profesörü Tim Spector gibi bazı uzmanlar verilerin yanıltıcı bir şekilde ortaya çıktığını ileri sürdü. Spector, Sky News ile yaptığı bir röportajda, vakalardaki ani düşüşün, muhtemelen gençlerin test edilmemesinden ve asemptomatik vakaların resmi olarak bildirilen rakamlarda yer almamasından kaynaklandığını ileri sürdü.

Ancak bir epidemiyolog olan ve İngiliz hükümetine COVID-19 politikası hakkında tavsiyelerde bulunan Bilimsel Danışma Grubu Acil Durumlar komitesi üyesi John Edmunds, Spector’ın iddiasını reddetti. Edmunds, ABC News’e, vakalardaki ani düşüşü açıklayan birkaç önemli durumun olduğunu söyledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir