Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Lazer Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

Lazer Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

admin admin -
7 0

Lazer Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

Lazer epilasyon; vücutta oluşan ve istenmeyen tüylerin lazer ışınları aracılığı ile yok etme işlemine verilen isimdir. Buradaki asıl amaç tüyleri yüzeysel olarak temizlemek yerine kıl köklerini yok etmektir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon işlemi epilasyon cihazı kullanılarak yapılır. Cihazdan çıkan lazer ışınları kıl köklerine ulaşarak kökleri deforme eder. Bu işlem belirli aralıklarla tekrarlanır ve kıl kökleri tamamen yok olana dek devam edilir.

Lazer Epilasyon Kimler İçin Uygundur?

Lazer epilasyon işleminin uygulanabilmesi için kişinin yaklaşık olarak 2 ya da 3 yıl gibi bir süre boyunca ve düzenli aralıklarla adet görmüş olması gerekir. Düzenli adet gören bir kişi istenmeyen tüyleri yok etmek amacı ile lazer epilasyon işlemi yaptırabilir.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanır?

Genellikle kol altı bölgesi, bacak ve genital bölgelere lazer epilasyon yaptırılır. Fakat lazer epilasyonun uygulama alanları aslında oldukça fazla. Kol atı, bacak ve bikini bölgesi dışında; kollardaki tüyler için, göğüs bölgesinde ya da sırt bölgesinde oluşan tüyler için, ense tüyleri için, boyun ve yüzde oluşan tüyler için, bıyık ve çene bölgesinde oluşan istenmeyen tüyler için uygulanabilir.

Lazer Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Epilasyon sonrası işlem uygulanmış bölgeye direkt güneş ışığı (güneşlenme vs.) değmesi önerilmez. Epilasyon işlemi uygulanan bölgede çıkan tüylere kişisel olarak herhangi farklı bir işlem uygulanmamalıdır. İşlem sonrası verilen krem gibi yardımcı malzemelerin kullanımını aksatmamak gerekir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon işleminin fiyatları uygulandığı bölgeye göre değişiklik gösterir. Aynı zamanda işlemin uygulanması kaç seansta sona eriyor sorusunun cevabı da fiyatı ile doğru orantılıdır.

Kirpik Lifting Nedir?

Kirpik lifting; kısaca kirpik bakımına verilen işlemin genel adıdır. Kırpık lifting işlemi ile cansız ve seyrek görünen kirpiklerin daha dolgun ve hacimli görünmesi sağlanır.

Kirpik Lifting Nasıl Uygulanır?

Daha uzun kirpiklere, daha dolgun ve canlı kirpiklere ulaşmak amacı ile kirpik köklerinin beslenmesi sağlanır. İşlem sonrasında kirpiklerin daha dolgun uzaması sayesinde istenilen bu görüntü elde edilir.

Kimler Bunu Tercih Edebilir?

Doğal olarak kirpik lifting herkes tercih edebilir. Fakat hacimsiz kirpiklere sahip olan kişiler ve seyrek kirpik yapısına sahip kişiler için ideal bir işlemdir. İşlem sonrası zamanla istenilen oranlarda uzayan dolgun kirpiklere sahip olunması amaçlanır.

Neden Lifting Uygulaması Yaptırmalısınız?

Kirpiklerin köküne uygulanan vitaminler ve keratin desteği sayesinde dolgun, parlak, canlı ve uzun kirpiklere sahip olmak için kirpik lifting işlemi yaptırmalısınız.

Kirpik Lifting Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Öncelikle cerrahî bir işlem olmaması sebebi ile tam anlamıyla kirpik lifting kirpiklere sunulan doğal destektir. Bu doğal destek sayesinde zamanla daha canlı ve daha dolgun bir şekilde uzayan kirpiklere sahip olunur. Aynı zamanda uzun süreli kalıcılığa sahip olması da işlemin en önemli basamaklarından biridir.

Nail Art Nasıl Yapılır?

Nail art denildiğinde akla ilk gelen tırnak süsleme işlemidir. Kişinin tırnaklarına istediği süsleme yapılır.

Nail Art Kimlere Uygulanır?

Dileyen herkese nail art uygulanabilen bir işlemdir. Hatta gerekli malzemeler yardımı ile evde kolaylıkla kişi kendi tırnağına uygulayabilir.

Nail Art Modelleri Nelerdir?

Bir dönemin en yaygın nail art modeli; french manikürdür. Tırnak üzerine uygulanan şeffaf bir cilâlı oje sonrasında yalnızca tırnak uçlarına uygulanan beyaz oje ile tırnaklar oldukça bakımlı ve hoş görünür. Kişi çevresinde gördüğü bir deseni kendi tırnaklarında da görmek isteyebilir. Bu sebeple sınırsız sayıda nail art modeli bulunur.

Nail Art Fiyatları

Nail Art fiyatları hakkında net bir bilgi vermek doğru olmaz. Çünkü kullanılan oje türüne, uygulanacak desene ve tırnak yapısına göre farklılık gösteren bir işlemdir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir