Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Lazer Epilasyona Nasıl Hazırlanmanız Gerektiğini Öğrenerek Güvenli Bir Prosedür Deneyimleyin

Lazer Epilasyona Nasıl Hazırlanmanız Gerektiğini Öğrenerek Güvenli Bir Prosedür Deneyimleyin

haber haber -
8 0

Daha sıcak aylar yaklaşırken, lazer epilasyon yapmayı düşünüyor olabilirsiniz. Bu, yazınızı biraz daha az telaşlı hale getirecek çünkü haftalık ağda randevularına koşmak zorunda kalmadan ellerinizde fazladan zamanınız olacağını göreceksiniz. Bununla birlikte, diğer cilt lazer tedavilerinin aksine lazer epilasyon tedavilerinizden önce biraz hazırlık gerektirir. Lazer Epilasyon İzmir randevularınıza nasıl hazırlanmanız gerektiğini öğrenmek için metni okuyabilirsiniz.

Lazer epilasyondan önce tüy alma yöntemlerinize dikkat edin

Lazer epilasyon tüyün köklerini hedef alarak çalışır, bu nedenle ilk randevunuzdan en az dört ila altı hafta önce uygulama yapılan bölgeyi toplamamanız veya ağda yapmamanız önemlidir. Kökü yerinde bıraktığı için tıraş sorun değil. Aslında, planlanmış lazer randevunuzdan önce lazerler tarafından hedeflenen alanı tıraş etmeniz gerçekten teşvik edilir. Lazer randevularınız sekiz ila 10 haftalık aralıklarla planlanacaktır, böylece o zaman ağda ve cımbız işlemine devam edebilirsiniz ancak tavsiye edilmez ve bir sonraki randevunuzdan altı hafta önce ara vermeniz gerekir. Lazer epilasyon İzmir için bir süre ağda yapmamanız önemlidir.

Tedavi edilen bölgeyi ağdayı bırakmanız önerilse de randevunuzdan 24 ila 48 saat önce tıraş etmeniz çok önemlidir. Saçınız çıplak gözle görülemese bile, lazer yine de kıl kökünde bulunan pigmenti hedef alabilir. Saçın cilt yüzeyinin altında kalmasıyla yanma olasılığını ciddi şekilde azalttığı için bölgenin tıraş edilmesi gerekir.

Lazer epilasyondan önce güneşe maruziyetinizi kısıtlayın

Lazer epilasyonunuzdan önceki iki hafta boyunca, tedavi edilen cildin güneşten uzak tutulması önemlidir. Buna hem bronzlaşma yatakları hem de bronzlaşma makineleri dahildir. Kullanımları lazer tedavinizden sonra cilt renginin değişmesine neden olmakla kalmaz, aynı zamanda güneş yanığı aşırı ağrıya ve kabarmaya neden olabilir. Çoğu lazer uzmanı, bir müşteriyi küçük bir güneş yanığı ile tedavi etmez ve randevularını yeniden planlamalarını sağlar. Bu nedenle, tedavi edilen alan dışarıdayken kapatılamıyorsa her gün güneş kremi kullandığınızdan emin olun. Lazer epilasyon İzmir güvenli olsun diye güneşe ne kadar maruz kaldığınıza dikkat etmelisiniz.

Daha önce de belirtildiği gibi, lazer epilasyon tüylerin kökünü hedef alarak çalışır. Saç pigmentiniz veya renginiz kökte bulunabilir ve lazerin ürettiği ışığı emer, sonuçta saçı kalıcı olarak yok eder. Saçınızı ağarttığınızda pigmenti değiştirir ve saçın hedef alınmasını zorlaştırır. Tüy köklerinin doğal rengine dönmesi için yeterli olan lazer epilasyon tedavinizden altı hafta önce beyazlatma durdurulmalıdır.

Lazer epilasyon öncesi kullandığınız ilaçları doktorunuza bildirin

Lazer uzmanınızla konuştuğunuzda, hem oral hem de topikal olarak aldığınız tüm ilaçları onlara bildirmeniz önemlidir. Bazı ilaçlar lazer tedavilerinize müdahale ederek onları daha az etkili hale getirebilir. Diğer ilaçlar cildi hassaslaştırabilir ve yanma veya kabarmaya daha yatkın hale getirebilir. Özellikle antibiyotik, doğum kontrolü, akne ve fotosensitize edici ilaçlar kullanıyorsanız lazer teknisyeninizi bilgilendirmelisiniz. İlacınızı almayı bırakmanız gerekmeyecek, ancak lazer uzmanınız tedavinizi buna göre ayarlayabilecek ve dikkatli bir şekilde ilerleyebilecektir. Ek olarak, herhangi bir yeni ilaç almaya başlarsanız, bir sonraki randevunuzdan önce onlara bildirdiğinizden emin olmalısınız.

Bu önerileri uygulayarak lazer tedavilerinizin neden olduğu yan etkilerin görülme riskini önemli ölçüde azaltacaksınız. Bunlar hafif cilt tahrişinden yanıklara veya renk değişikliğine kadar değişebilir. Ek olarak, lazer epilasyon tedavilerinizden en iyi şekilde yararlanacağınızdan ve ömür boyu sürecek sonuçlar alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Yives Clinic, uzman ve deneyimli klinisyenleri sayesinde lazer epilasyon yaptırmayı düşünen herkesi önceden bilgilendirir ve tedavi öncesi yapması gerekenleri bildirir.

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir