Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Liposuction İşlemi

Liposuction İşlemi

haber haber -
26 0

Liposuction İşlemi

Liposuction veya liposculpture kelimesini birçok kez duydunuz ama liposuction nedir ve nasıl yapılır tam olarak biliyor musunuz? Biriken yağların yok edilmesine dayanan bu cerrahi müdahalenin nasıl gerçekleştiğini anlatmaya çalışacağız.

Liposuction, kozmetik cerrahide en çok talep edilen ikinci bir müdahaledir ve amacı silüetinizi yeniden şekillendirmenize yardımcı olmaktır.

Liposuction Nedir?

Kozmetik cerrahi alanında meme büyütme operasyonundan sonra en çok talep edilen ikinci müdahale olan liposuction veya liposculpture adı verilen işlemler ön plana çıkar. Amacı vücudu yeniden şekillendirmek ve lokalize fazla yağları ortadan kaldırmak olduğu için en popüler operasyonlardan biridir.

Liposuction, yalnızca vücudun kalça, uyluk, kol, gıdı, diz, ayak bilekleri gibi farklı bölgelerinde biriken yağları gidermeyi amaçlayan bir tekniktir. Ancak tüm bu alanlar arasında karın bölgesindeki lokalize yağların giderilmesini sağlayan abdominal liposuction ön planda durur.

Liposuction Kimlere Uygulanır?

Herhangi bir sağlık problemi olmayan herkese uygulanabilir. Liposculpture, fazla yağ dokusunu uzaklaştırarak vücudu şekillendirme tekniği olarak anlaşılmalı, ancak asla obeziteye karşı bir tedavi olarak anlaşılmamalıdır. Aslında, yağ alımı genellikle küçüktür ve miktarına bakmak, mutlaka önemli bir kilo değişikliği anlamına gelmez.

Bu anlamda bölgesel yağ birikimi varsa bu müdahalenin zayıf kişilerde de yapılabileceği unutulmamalıdır. Liposuction’ın amacı, vücuttaki siluetli bölgeleri yeniden şekillendirerek iyi görünmek ve çok daha iyi hissedilmesini amaçlar. Bu estetik ameliyat sayesinde özgüven kazanabilir ve komplekslerinizi azaltabilirsiniz.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Şu anda sadece pompa, şırınga, vakum ve şişirme tekniği liposculpture uygulamaları için uygun yöntemler olarak onaylanmıştır.

Liposuction çok karmaşık bir cerrahi müdahale değildir ve teknoloji bunu gerçekleştirmek için farklı aletlerin (lazer, vücut jeti, ultrasonik) kullanılmasını mümkün kılmış olsa da, teknikler herkes için uygulanabilir. Birikmiş lokalize yağın aspire edilmesi için özel bir kanül veya şırınganın yerleştirildiği, tedavi edilecek bölgede yaklaşık 4 mm’lik küçük bir kesi oluşturulur. Bu fazla yağ dokusu aspire edildikten sonra kesilerin her birinden işlem yapılır.

J-plasma Nasıl Yapılır?

J-plasma, tedavi edilen cildin sarkığını %65’e kadar azaltan ve karın, kollar, bacaklar, yüz, boyun, gıdı gibi bölgelerdeki sarkmaları iyileştiren ileri bir teknolojidir. Bu yeni teknoloji, enerji için soğuk helyum kullanır ve daha fazla enerji konsantrasyonuna, tedavi edilen alanda hassasiyete ve cildin büzülmesine izin veren plazma adı verilen bir ışın türü elde eder. Dokuların yenilenmesi ve cildin uzun süre sıkılaşması için gerekli olan kolajen ve elastin üretimini uyarır.

Daha yoğun yağ dokusuna sahip alanlar için bu teknoloji, daha iyi sonuçlar elde etmek adına lazer liposculpture ile birlikte de kullanılır.

 

J-plasma Neden Yapılır?

Bu işlem genelde sarkıklıklardan kurtulmak için yapılır. J-plasma da işlem yapılacak bölgeye göre bu ameliyat lokal anestezi altında yapılır. İşleminin süresi de uygulanacak bölgelere göre değişiklik gösterecektir. Ancak müdahale minimumu yarım saat, maksimumu yaklaşık iki buçuk saattir.

J-plasma Avantajları Nelerdir?

Bu işlemin en önemli avantajı hızlı olmasıdır. J plasma genelde ayakta bir işlem olmasına ve hastanede yatış gerektirmemesine rağmen genel anestezi uygulanan durumlarda hasta durumuna ve cerrahın kendi kararına göre geceyi ilgili merkezde geçirebilir.

Karın Germe Nasıl yapılır?

Karın germe veya karın duvarı ameliyatı, göbek bölgesindeki fazla yağlanma durumlarında ve özellikle belirgin sarkıklık durumlarında vücudun görünümünü iyileştirmeye hizmet eden bir plastik cerrahi müdahaledir.

Bu nedenle karın bölgesindeki cilt, yağ ve kas kusurlarının düzeltilmesini sağlayan ve böylece görünümün tamamen iyileşmesini amaçlayan bir müdahaledir.

Karın Germe Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Müdahaleden sonraki ilk günlerde karnınızda bir gerginlik hissi hissedeceksiniz. Ameliyattan sonra bunun normal olduğunu ve tıbbi personelin, genellikle hemen kaybolan bu rahatsızlıkları mümkün olduğunca hafifletmek için ağrı kesici reçete vereceğini unutmamalısınız.

İki hafta sonra, iş dahil günlük rutininize geri dönebilirsiniz. Ancak, karın germe sonrası yaranın iyileşmesi için tahmini süre olan yaklaşık bir ay boyunca fiziksel egzersiz yapamayacağınızı unutmamalısınız.

Karın Germe Yöntemleri Nelerdir?

Vaser liposuction ve laser liposuction tekniklerini en bilinenleridir. İşlem bitip taburcu olduktan sonra tüm karın bölgesinin iltihaplanmasını azaltmak için spesifik lenfatik drenaj masajları yapılmalıdır.

Karın Germe Fiyatları

Karın germe işleminde yapılan teknikler içinde fiyat açısından değişiklikler bulunur. İşlemi yapacak doktor ve hastaneye göre fiyatlar değişiklik gösterebilir.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir