Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Manikür ve Pedikür Nedir?

Manikür ve Pedikür Nedir?

admin admin -
17 0

Manikür ve Pedikür Nedir?

Bakımlı olmaya önem veren kadınlar manikür ve pedikür yaptırmayı ihmal etmemektedirler. Manikür el bakımı sırasında tırnakların temizlenmesi, tırnak diplerinde çıkan etlerin alınması, tırnakların şekillendirilmesi işlemidir. Manikür yapılması ile eller ve tırnaklar bakımlı ve sağlıklı görünür. Ayrıca tırnağa sürülen ojenin de estetik görünmesi sağlanır.

Ayaklara yapılan bakım uygulamasında tırnaklara da el tırnaklarına uygulanan işlemler uygulanır. Bu işleme de pedikür adı verilmektedir. Manikür ve pedikür sadece kadınlar tarafından değil aynı zamanda bakımlı olmaya özen gösteren erkekler tarafından da yaptırılmaktadır. Manikür bakımlı elleri ve tırnakları olmasını isteyen erkeklerin düzenli yaptırdıkları işlemler arasında yer alıyor. Uzman manikürcülerimiz erkek müşterilerimizin manikürlerini yaparak onların bakımlı ellere sahip olmalarını sağlıyorlar. Kendini seven, özgüveni yüksek, iş ve özel hayatında başarısını arttırmak isteyen erkeklerin bakımlı olmaları ilk şarttır.  Her iki işlemin de düzenli olarak yapılması gerekiyor. Bu bakımları yaptırırken sağlığını da korumak isteyen kişilerin kaliteli güzellik merkezi seçimi yapmaları gerekiyor. Leman Demir Güzellik salonunda hijyen kurallarına uygun olarak bu işlemler yapılmaktadır.

Tırnak Güçlendirme Yaptırmak Zararlı mı?

Her insanın fiziksel olarak farklılıkları bulunmaktadır. Tırnak şekillerinde ve yapılarında da bu farklılıklar açıkça görülüyor. Kimi insanların tırnakları doğuştan güçlü olduğundan istenen şekil kolayca veriliyor ve sağlıklı şekilde uzuyor. Kimi insanların tırnakları ise ince yapılı olduğundan kolayca kırılıyor. Bu sorunu yaşayan kişilere de tırnak güçlendirme uygulaması yapılıyor.

Yapılan uygulama ile zayıf tırnaklar güçleniyor ve kolayca kırılma sorunu ortadan kalkıyor. Bu uygulamanın özellikle kalıcı oje ve tırnak süsleme uygulamaları öncesinde yapılması tavsiye edilmektedir. Tırnak güçlendirmenin kişinin sağlığına olumsuz bir etkisi bulunmuyor. Aksine tırnakların sağlıklı uzamasına önemli şekilde katkısı bulunuyor.

Manikür Hangi Sıklıkta Yaptırılmalıdır?

Manikür tırnak bakımına önem veren kişilerin düzenli yaptırdıkları işlemler arasında yer almaktadır. Kadınlar gibi günümüzde erkekler de manikür yaptırmakta ve bakımlı tırnaklara sahip olmaktadırlar. El ve tırnak bakımı için mutlaka yapılması gerekmekle birlikte manikürün mutlaka hijyen kurallarına önem verilen merkezlerde yapılması gerekiyor. Merkezimizde bulunan özel sterilize makinelerinde her uygulama sonrası aletlerimizi temizlemekteyiz. Bu şekilde hijyen konusunda müşterilerimizin içlerinin rahat olmasını sağlıyoruz.

Her insanın tırnaklarının uzama hızı farklıdır. Bundan dolayı manikür işleminin hangi sıklıkta yapılması gerektiği de kişiden kişiye değişmektedir. Bu süreyi ortalama olarak iki hafta şeklinde vermek mümkün oluyor. Bunun yanında manikürü yapan uzmanlarımız hangi sıklıkta tekrar edilmesi gerektiğinin bilgisini de sizlere veriyorlar. Belirtilen süreye dikkat edildiği takdirde tırnakların şekilleri bozulmamakta ve etrafındaki kütiküller uzayıp kurumadan temizlenmektedir.

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Tırnak bakımı göze hoş görünen estetik aynı zamanda sağlıklı tırnaklara sahip olmak için ihmal edilmemelidir. Kişinin kendinin yapması gereken işlemler olmakla birlikte asıl bakımın güzellik salonunda yapılması gerekir. Tırnakların sağlıklı görünmesi için öncelikle manikür yapılması gerekmektedir. Manikür yapılarak tırnak diplerinde bulunan çıkan fazla etler kesilmektedir. Tırnakların şekillendirilmesi ve üzerine oje sürülmesi ile manikür sonuçlandırılır.

Manikür uzmanlar tarafından yapılması gereken bir uygulamadır. Aynı zamanda hijyen de çok önemlidir. Bundan dolayı mutlaka güvenilir ve hijyen kurallarına önem veren bir güzellik salonu tercih edilmelidir. Leman Demir Güzellik salonunda bu konuya çok dikkat edilmektedir. Tırnaklarının bakımlı ve estetik görünmesini isteyen kadınlara özel çözümler sunulmaktadır.

Tırnak Şekilleri

Tırnak bakımının en önemli aşamalarından birisi şekil verme işlemidir. Her kadının bu konuda beğenileri farklıdır. Tırnak şekilleri arasından seçim yapılırken tırnağın uzunluğunun dikkate alınması gerekiyor. İstediği şekil için tırnağının uzunluğu yeterli olmayan kadınların bir ya da iki hafta beklemeleri önerilmektedir. Tırnak yeterli uzunluğa erişmiyorsa jel tırnak, protez tırnak ile de çözümler getirilebilmektedir. Tırnaklara istenen şeklin verilmesinin ardından ise istendiği takdirde kalıcı oje uygulaması yapılarak sürekli oje yenileme sıkıntısı da ortadan kaldırılmaktadır. Kadınların çok beğendikleri ve yaptırmayı tercih ettikleri tırnak şekilleri arasında şunlar yer almaktadır.

· Stiletto tırnak

· Oval tırnak

· Sivri tırnak

· Gül tırnak

· Lale tırnak

· Balerin tırnak

· Yuvarlak tırnak

Kuru manikür nedir?

Kuru manikür, oje boyaması veya oje sürmenin yapılmadığı bir manikür türüdür. Kuru manikürde, oje sürme adımları atlanır ve eldivenli ellerinizin doğal tırnaklarının görünürlüğü vurgulanır. Kuru manikür, tırnaklarınızın görünürlüğünü arttırmanıza ve tırnaklarınıza doğal bir görünüm kazandırmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, oje sürmenin zaman alıcı ve zahmetli bir süreç olduğunu düşünenler için de idealdir.

Kuru Manikürün Avantajları Nelerdir?

Kuru manikür, tırnaklarınızı doğal bir şekilde görünmesini isteyen veya oje süremek istemeyen kişiler için oldukça avantajlı bir alternatiftir. Aşağıdaki avantajları sunabilir:

  1. Pratik ve hızlı: Kuru manikür, oje sürmenin yapılmaması nedeniyle daha hızlı ve kolaydır.
  2. Doğal görünüm: Kuru manikür, tırnaklarınızın doğal görünümünü vurgulayarak, daha sağlıklı ve doğal görünen tırnaklar elde etmenizi sağlar.
  3. Uzun süreli: Oje sürmeyen bir manikür daha uzun süreli bir görünüm sağlayabilir.
  4. Makyajsız görünüm: Kuru manikür, makyajsız bir görünüm sunar ve tırnaklarınıza doğal bir parlaklık kazandırır.
  5. Daha az zararlı: Oje sürmenin yapılmaması nedeniyle, tırnaklarınızın daha az zarar görmesine neden olabilir.

Herkes için en uygun olan manikür türü kişinin tercihine ve ihtiyacına göre değişebilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir