Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. MEB, 20 Bin Öğretmen İçin Sözlü Sınav Detaylarını Açıkladı

MEB, 20 Bin Öğretmen İçin Sözlü Sınav Detaylarını Açıkladı

haber haber -
40 0

Sözlü Sınavlara İlişkin Detaylar

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, ataması yapılacak 20 bin öğretmen için sözlü sınavlar 1 Temmuz’da başlayacak. Bu sınavlar, mevzuat hükümlerine göre sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi ve adayların bilgilendirilmesi amacıyla hazırlanan “Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınav Rehberi” doğrultusunda gerçekleşecek.

Detaylar

  • Atanacak 20 bin öğretmen adayı için sözlü sınavlar yapılacak.
  • Sözlü sınavlar, 652 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ve Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelik gereği gerçekleştirilecek.
  • Toplamda 60 bin aday sözlü sınava alınacak.
  • Sınavlar, 20 ilde belirlenen merkezlerde yapılacak.
  • Sözlü sınav soruları, elektronik kura ile belirlenecek ve sınavda adaylara 3 soru yönlendirilecek.

Sınav Detayları ve Değerlendirme

Sözlü sınavda adayların iletişim becerileri, özgüveni, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, topluluk önünde temsil yeteneği ve eğitimcilik nitelikleri değerlendirilecek. Adaylar, kendilerine yöneltilen sorulara verirken bu konulara dikkat etmeleri gerekecek.

Öğretmen adaylarının alanla ilgili sorulara cevap verirken öğretim süreci tasarımını açıklamaları istenecek. Ayrıca, soruların cevapları kamera kaydına alınacak ve adaylar tarafından imzalanarak teslim edilecek.

Sonuçlar ve Duyuru

Sözlü sınav sonuçları, tüm adayların sınav süreçleri tamamlandıktan sonra duyurulacak ve adaylar sonuçlarını e-Devlet üzerinden öğrenebilecekler.

İlgili Yazılar