Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor & Fitness
  4. »
  5. Mevlüt Uysal Döneminde Skandal İndirim: Cem Garipoğlu’nun Annesine Ev Satıldı

Mevlüt Uysal Döneminde Skandal İndirim: Cem Garipoğlu’nun Annesine Ev Satıldı

haber haber -
18 0

KİPTAŞ’tan Skandal İndirim: Garipoğlu’na 1,295 Milyon TL’ye Ev Satıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mevlüt Uysal döneminde KİPTAŞ’ın özel indirim kampanyalarıyla bazı satışlar yaptığı ortaya çıktı. Bu indirimlerden biri de Münevver Karabulut’un katili Cem Garipoğlu’nun annesi Tülay Makbule Garipoğlu’na yapıldı. 5. Levent projesinin Güzeltepe etabında, 31 Mart 2019 yerel seçimlerine aylar kala, Garipoğlu’na 18 Eylül 2018 tarihinde ev satıldı. 1 milyon 622 bin TL değerindeki daire için %20,12 oranında indirim yapılarak Garipoğlu, evi 1 milyon 295 bin TL’ye satın aldı.

Garipoğlu’nun Dairesi İçişleri Bakanı’nın Eşinin Dairesi ile Aynı Blokta

Garipoğlu’nun satın aldığı daire, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın eşi Hatice Nur Yerlikaya’nın daire ile aynı blokta yer alıyor. Bu durum, tepkilere neden oldu.

Münevver Karabulut Ailesinden Tepki

Münevver Karabulut’un ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, indirimli ev satışına tepki gösterdi. Epözdemir, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, yıllardır devam eden hukuki mücadelelerine rağmen yaşanan bu durumun üzüntü verici olduğunu belirtti.

Cem Garipoğlu’nun Hikayesi

Lise öğrencisi Münevver Karabulut, 3 Mart 2009’da Cem Garipoğlu tarafından Bahçeşehir’deki villasında katledilmişti. Garipoğlu, cinayetin ardından kaçarak yakalanmış ve “canavarca hisle adam öldürme” suçundan 24 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Annesi Tülay Makbule Garipoğlu ise suçluya yardım ve delil karartma suçlarından 3 yıl hapis cezası almıştı. Garipoğlu, cezasını çekmek üzere cezaevine girdikten sonra denetimli serbestlik kapsamında cezaevinde kaldığı süreyi tamamlayarak serbest bırakıldı.

İlgili Yazılar