Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Mide botoksu nedir

Mide botoksu nedir

admin admin -
41 0

Mide botoksu yöntemi ile mide kas kasılması sınırlandırılır, mide boşalma süresi gecikir ve hasta iştahını kaybederek kilo kaybı sağlanır. Mide botoksu aslında kilo vermeye çalışan ve işlem için uygun görülen herkese uygulanabilir. Bu işlem bariatrik cerrahi değildir. Ancak uygulanabilecek hastalar için belirli kriterler vardır.

Mide botoksu ameliyat değildir. Obezite için ameliyatsız tedavilerden biridir. İşlem endoskopi altında gerçekleştirilir. Herhangi bir kesi yapılmadan endoskopik cihaz yardımı ile yapılır ve genel anestezi gerektirmez. İşlem ortalama 20 dakika sürmektedir.

Botulinum toksin uygulamasından sonra beslenmeye dikkat edilmelidir. Midede botulinum toksini sonrası özellikle fast-food tarzında çok fazla yağ ve karbonhidrat tüketilmemelidir. Mümkün olduğunca sağlıklı bir beslenme planına bağlı kalarak bu işlemden en iyi şekilde faydalanabilirsiniz. Mide botulinum toksininin bağırsakların çalışma sistemi üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Tembel bağırsakları olan insanlar üzerinde ek olumsuz etkileri yoktur.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir