Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Gündeme Dair Soruları Yanıtladı

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Gündeme Dair Soruları Yanıtladı

haber haber -
55 0

Bakan Tekin, Gebze’deki Olay Hakkında Konuştu

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, sosyal medyada gündem olan Gebze’deki lisede yaşanan kıyafet olayıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Tekin, bu tür olayların 76 bin okul içinde istisna olduğunu belirterek, gereken incelemelerin yapıldığını ve ihmal varsa cezalandırılacağını söyledi.

Müfredat Değişiklikleri Hakkında Bilgi Verdi

Bakan Tekin, Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli kapsamında yapılan müfredat değişikliklerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Yeni müfredatta yüzde 35 oranında azaltma yapıldığını ve uluslararası standartlar göz önünde bulundurularak Türkiye’ye ait değerlerin de dikkate alındığını ifade etti. Ayrıca, Tarih derslerinde Cumhuriyet ile Osmanlı arasında köprü oluşturulduğunu vurguladı.

Öğretmen Atamaları ve Sözlü Sınav Süreci

Bakan Tekin, ataması yapılacak öğretmenler ve sözlü sınav sürecine de değindi. Öğretmenlik mesleğinde sözlü sınavın bir zorunluluk olduğunu belirten Tekin, adil bir sistem oluşturulduğunu ve her türlü müdahaleyi engellemek için gerekli tedbirlerin alındığını aktardı.

Okullardaki Güvenlik Tedbirleri Hakkında Açıklamalar Yaptı

Bakan Tekin, okullardaki güvenlik kameralarının kullanımından öğretmenlere yönelik şiddetle ilgili cezaların arttırılmasına kadar bir dizi tedbir aldıklarını belirtti. Ayrıca, özel okul öğretmenlerinin ücretlerine ilişkin taahhütlerin uygulanıp uygulanmadığını da denetleyeceklerini ifade etti.

Bakan Tekin, yapılan haberlere göre sınıf tekrarı uygulamasının geri getirilmesinin doğru olmadığını ve eğitim sürecinin disipline edilmesi açısından bazı tedbirlerin alınması gerektiğini dile getirdi.

İlgili Yazılar