Sağlık Üssü
Güncel Sağlık Haberleri

Modern Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Modern Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Şüphesiz ki kadınların evde en çok kullandığı bölüm mutfaktır. Mutfağı sadece kadınların değil tüm aile bireylerinin gün içerisinde sıklıkla kullandığını düşünecek olursak iyi dekore edilmiş bir mutfağın önemini anlayabiliriz.

Bir kaç küçük dekorasyon fikirleriyle mutfağı bambaşka bir görünüme kavuşturabiliriz.

Modern Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

-İlk olarak mutfağı daha canlı ve neşeli bir havaya sokmak için renkli ve dekoratif duvar kâğıtları kullanılabilir. Mutfak için en uygun renk seçimi sıcak renkler denilen renk grubudur. Kırmızı, sarı, turuncu gibi sıcak renkler iştahı arttırma özelliği gösterir.

-Duvarlara mutfağa uygun tasarım stickerlar yapıştırılabilir.

-Yer kaplaması da en az duvar kadar önemlidir. Eğer küçük bir mutfağınız varsa açık renk kaplamalar kullanarak daha büyük ve derin bir görüntü yakalayabilirsiniz. Ayrıca daha modern bir görünüm için parlak büyük yer karoları tavsiye edilir.

-Diğer önemli bir konu da mutfak dolabı seçimleri. Mutfağın tarzını doğru seçilmiş dolaplar belirler. Küçük bir mutfakta açık tonlu renklerin, büyük mutfakta ise daha mat ve koyu tonların seçilmesi tavsiye edilir. Âmâ mutfak büyük olsa bile yeterli ışığı almıyorsa açık renkler kullanılmalıdır. Çünkü koyu renklerin ışığı emici özellikleri vardır ve salt koyu renk kullanımı boğucu bir görüntü oluşturabilir.

-İyi bir dekorasyon için mutfağın karmakarışık görüntüsünden uzaklaştırılması gerekir. Öncelikle mutfakta gereksiz ve boğucu objeler kaldırılıp dekorasyon için belli alanlar elde edilmelidir.

-Mutfaktaki beyaz eşyalar dolaplar ile uyumsuz bir görüntü oluşturabilir. Bunun için mutfak dolaplarına uygun desenli dolap kapakları tercih edilebilir.

-Odalarda ve salonlarda sıklıkla tercih edilen ve modern bir görünüm sunan asma tavanlar mutfaklar için de kullanılabilir. Özellikle iyi aydınlatma yaptığı için renkleri daha net ve canlı göstereceğinden kullanılması tavsiye edilir.

Mutfak tezgâhlarında da akrilik ya da lamine seçimi modern bir görünüm oluşturacaktır.

-Tezgâh arasına duvarı kaplama veya fayans yapmak yerine ışıklı mozaik uygulamaları yapılabilir.

-Son olarak modern bir görünümün en önemli anahtarı kullanılan obje seçimleridir. Çok sade ve basit bir mutfak bile doğru seçilmiş tablolarla, vazolarla bambaşka bir görünüme kavuşabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

betturkeygiris.org- tipobet365 1xbet