Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. No Touch Lazer Tedavisi

No Touch Lazer Tedavisi

haber haber -
16 0

 

No touch lazer fiyatları kişinin yaşadığı görme kusuru ve göz yapısı doğrultusunda belirlenir. Hayati bir öneme sahip olan gözler kimi zaman miyop, hipermetrop ve astigmat gibi nedenlerden dolayı sağlıklı bir görüş yapısına sahip olmayabilir. Böyle durumlarda lazer tedavisi en ideal uygulamadır.

Göze temas etmeden göz üzerinde gezdirilen lazer ışınları kısa sürede tüm görme kusurlarını ortadan kaldırır. Böylece görme kalitesi ile birlikte insanların yaşam kalitesi de artacaktır. Lazer tedavisi kadar no Touch lazer fiyatları da merak edilen konuların başında gelir.

No Touch Lazer Nedir?

Gözlük ya da lens kullanmak zamanla insanlar da bıkkınlığa neden olabilir. Dolayısıyla birçok kişi yeni arayışlar içerisine girer. Bu doğrultuda karşımıza çıkan lazer tedavisi ile kısa sürede göz sağlığına kavuşmak mümkündür. No touch lazer ameliyatı gözdeki miyop, hipermetrop ve astigmat problemlerine son verir. Lazer ışınları sayesinde uzak noktalar net görülürken bulanıklık sorunu ortadan kalkar.

Notouch Tekniği Nasıl Uygulanır?

Cerrahi bir işlem olarak adlandırılan no Touch lazer uygulaması sırasında hastanın gözüne anestezik damla atılır. Böylece hasta herhangi bir ağrı hissetmez. Maksimum 45-50 saniye içerisinde tamamlanan lazer operasyonu ile sağlıklı bir görme alanına sahip olmak mümkündür.

No Touch Lazer Yöntemi Hangi Hastalara Uygulanabilir?

Miyop, astigmat ve hipermetrop hastaları için uygun görülen no Touch lazer tedavisi uzman göz doktorları tarafından uygulanır. Ameliyatın gerçekleşebilmesi için hastalığın göz yapısının ve sağlığının bu operasyonu uygun olması en temel şarttır. Ayrıca hastaların no touch lazer fiyatları hakkında detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi gerekir.

Akıllı Lensin Yararları Ve Avantajları Nelerdir?

Görme bozukluğu yaşayan kişilerin tedavi amaçlı kullandıkları yöntemler bulunur. Bu yöntemlerden biri olan akıllı lensler gözlüğe alternatif olarak kullanılıyor. Hastalara net görüş imkânı sağlayan akıllı lensler çok oldu haklı olarak bilinir.

Bu sayede insanlar kolaylıkla televizyon, bilgisayar kullanabilir, okuma faaliyetlerini rahatlıkla yerine getirir. Uzun ömürlü bir kullanıma sahip olan akıllı lens fiyatları lensin yapısına göre değişiklik gösterir.

Göz İçi Akıllı Lens Kimlere Uygulanır?

Hastanın maksimum kalitede görmesini sağlayan akıllı lensler, 40 yaş üzeri hastalar için uygun görülür. Bu yaş grubunda bulunan astigmat, hipermetrop ve miyop gibi sorunları ortadan kaldırır. Dolayısıyla gözlük kullanmak istemeyen hastalara akıllı lens önerilir. Akıllı lens fiyatları kalitesinin göre değişkenlik gösterebilir.

Akıllı Lens Fiyatları

Görme kusurlarını ortadan kaldıran akıllı lens fiyatları birtakım kriterler göz önünde bulundurularak belirlenir. Bu kriterler içerisinde hastanenin sunduğu hizmetler ve hastanın ihtiyaçları göz önünde bulundurulur.

Katarakt Ameliyatı Belirtileri Nelerdir?

Cerrahi bir müdahale gerektiren katarak farklı şekillerde kendini gösterir. Hastalarda görülen belirtiler içerisinde ışıktan rahatsız olma ve gözde kamaşma, bulanık görme, baş ağrısı ile birlikte göz yorgunluğu, gözlük derecesinin her geçen gün artış göstermesi görülür. Bu tür şikâyetlerde doktora başvurmak ve katarakt ameliyatı fiyatları hakkında fikir sahibi olmak gerekir.

Katarakt Ameliyatı Yöntemleri Nelerdir?

Cerrahlar tarafından gerçekleştirilen katarakt ameliyatı farklı yöntemler halinde uygulanır. Kullanılan yöntem doğrultusunda katarakt ameliyatı fiyatları da farklılık gösterir. Yaygın kullanılan işlemler içerisinde intakapsüler katarakt ameliyatı ve ekstrakapsül katarakt ameliyatı bulunur.

Katarakt Ameliyatı Öncesi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Her ameliyat öncesi olduğu gibi katarakt ameliyatı fiyatları öncesinde de hastanın sağlık durumu hakkında detaylı fikir sahibi olunur. Ameliyat sonrasında aynı şekilde hasta yakından takip edilir ve uyması gereken kurallar açık bir dil ile anlatılır. Hastanın dinlenmesi, önerilen ilaçların düzenli kullanılması ve gözü ani hareketlerden koruması gerekir.

Katarakt Ameliyatı Fiyatları 2021

Katarakt ameliyatı fiyatları tercih edilen göz sağlık kuruluşu ve doktora göre değişir.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir