Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Yaşam
 4. »
 5. Online Terapi Hizmeti

Online Terapi Hizmeti

haber haber -
38 0

 

Pandemi döneminde herkes evde dura dura artık akıl sağlığını yitirmeye başladı. Çalışmayanlara, işten çıkarılanlara, öğrencilere, çocuklara, gençlere ve yaşlılara kaliteli bir terapi şart oldu. Psikolojik danışmanlık hizmetleri yüz yüze her zaman daha etkilidir. Ancak mevcut durumda insanlar evden çıkmak istemeyebilir. Siz de evden çıkmadan online psikolojik danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Online Terapi Randevusu

Bu dönemde yaygın olarak görülen rahatsızlıklar arasında şunlar vardır;

 • Şiddetli depresyon
 • Sürekli sinir hali
 • Aşırı yorgunluk
 • Konsantrasyon bozuklukları
 • Panik atak
 • Anksiyete bozuklukları
 • İştah kaybı

Bunlar genel olarak rastlanan psikolojik problemlerdir. Fakat online terapi ile her şeyin üstesinden gelebilmek mümkündür.

Online Psikologlar

Online terapi için bu kliniğin psikologları gerçekten çok profesyonel ve anlayışlıdır. Eğer online terapi yapan psikologlar hakkında endişeleriniz varsa, bu kliniğin psikologlarıyla tanışınca endişeleriniz kaybolacaktır.

Bireysel Online Terapi

Online terapi almak için, online terapi siteleri üzerindeki randevu oluşturma sistemini kullanmanız gerekir. Bu işlem oldukça basittir. Siteye girdiğinizde online randevu alma sayfasına girerek işleminizi yapabilirsiniz. Randevu oluştururken terapi fiyatlarını da görebilirsiniz.

Terapi fiyatları ise terapinin türüne göre değişiklik gösterir. Bireysel terapi, online bireysel terapi ve çocuk-ergen terapisi aynı fiyatlardayken, çift terapisi ve online çift terapisi daha yüksek fiyatlıdır. Online terapi genelde bireysel anlamda çok verimli ve uygun olabilir. Ancak tabii ki çift olarak vaktiniz varsa, terapi için de vakit ayırabilirsiniz.

Online Terapi Hizmetiyle Kendinizi Test Edin

Online terapi için randevunuzu oluşturmadan önce kendinizi test edebilirsiniz. Bu site size böyle bir hizmet de sunuyor. Bu testler arasında şunlar vardır;

 • Sosyal fobi testi
 • Depresyon testi
 • Panik atak testi
 • Anksiyete testi
 • Öfke kontrolü testi
 • Özgüven testi
 • Mükemmeliyetçilik testi

Tabii ki bu testler kesin tanı için değildir. Fakat online terapiniz için ufak bir ön hazırlık gibi düşünebilirsiniz. Bu testler çok kısa sürer ve ortalama 21 sorudan oluşur. Böylece depresyonunuz, takıntılarınız ve özgüveniniz ne durumda olduğu hakkında ön bilgi edinebilirsiniz.

Kaliteli Online Terapi

Online terapi hizmetleri denince aklınıza sadece depresyon ya da karamsar ruh hali gelmesin. Örneğin, sosyal fobi gerçekten ciddi bir sorundur. Özellikle de bu günlerde insanlar sürekli eve kapandığından dolayı artık dışarı çıkmaya korkar olmuştur. Bu sorun çoğu insanda gözlemlenmiştir. Sosyal fobiye dikkat etmelisiniz.

Sosyal fobinin haricinde ebeveyn-çocuk iletişimindeki kopukluklar da hayatınızı olumsuz etkiler. Aile içi sağlıklı iletişim, mutluluk ve ilgi çok önemlidir. Bu yüzden ebeveynseniz mutlaka aile ilişkilerinizi gözden geçirmelisiniz.

Çok mutsuzsanız, depresifseniz ve hayattan soğuduysanız kesinlikle online terapi hizmeti almalısınız. Psikolojik anlamda nefes darlığı hissedebilirsiniz ya da üzerinizde ebeveyn olmanın verdiği stres olabilir. Kendiniz çıkmazda hissettiğiniz her an, bu kliniğe başvurmalısınız. Uygun fiyatlı terapi ve profesyonel psikologlarla, siz de ruhani bunalımlarınızdan kurtulun.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir