Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası Ankara’da Eylem Yaptı

Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası Ankara’da Eylem Yaptı

haber haber -
25 0

Öğretmenler Maaş ve Hakları İçin Taleplerini Dile Getirdi

Özel sektörde çalışan öğretmenler, Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası’nın çağrısıyla Ankara’ya gelerek taleplerini dile getirdi. Sendika üyeleri, taban maaş hakkı, Öğretmen Meslek Kanunu’na haklarının eklenmesi ve belirli süreli iş sözleşmelerine son verilmesi taleplerini ön plana çıkardı.

MEB Binası Önünde Toplandılar, Taleplerini İfade Etti

Öğretmenler, Mithatpaşa’daki sendika binasından Kızılay Güvenpark’a yürüyerek şehir dışından gelen öğretmenlerle bir araya geldi. Buradan MEB binasının önüne geçen öğretmenler, “Sözünü tutmayan Bakan Tekin istifa” gibi sloganlar attı.

Eğitim Sendikaları ve Öğretmenler Tek Bir Ses Oldu

Özel sektör öğretmenlerinin yürüyüşüne diğer eğitim sendikaları da destek verdi. Sendikalar, MEB Bakanı Yusuf Tekin’i istifaya çağırarak taleplere destek verdiler.

Eğitimdeki Piyasalaşma ve Öğretmenlerin Hak Mücadelesi

Eğitim – Sen Genel Başkanı Kemal Irmak, eğitimin patronların istekleri doğrultusunda şekillendiğini belirterek, öğretmenlerin haklı mücadelesini desteklediklerini ifade etti.

Öğretmenlerin Kararlı İradesi ve Mücadele Çağrısı

Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun önemine vurgu yapan sendika temsilcileri, öğretmenlerin mücadele azmini vurgulayarak, tüm siyasi partilere çağrıda bulundular. Öğretmenler, hakları için direnişlerini sürdüreceklerini belirttiler.

Öğretmenler TBMM’ye Yürüdü, Müdahale İddiaları

Öğretmenler, Meclis’e doğru yürüyüşe geçerken polis müdahale etti ve arbede yaşandı. Müdahale sırasında öğretmenlere silah doğrultulduğu iddiaları gündeme geldi. Sendika temsilcileri, mücadelelerinden taviz vermeyeceklerini ve haklarını sonuna kadar savunacaklarını açıkladılar.

İlgili Yazılar