Sağlık Üssü
Güncel Sağlık Haberleri

Prof. Dr. Banu Çaycı ile Dudak Dolgusu Hakkında

 

Kadınlar için görüntüsü oldukça önemli olan dudaklar; ameliyatsız estetik işlemlerinde gelinen son nokta ile ağrısız bir şekilde istenilen hacme getirilebiliyor. Pek çok kadın yakın geçmişte hayalini dahi kuramadığı çekici dudaklara, dudak dolgusu sayesinde konforlu bir şekilde ulaşabiliyor ve daha önce imrenerek baktığı dudak şekillerine kolaylıkla ulaşabiliyor. Peki, dudak dolgusu hakkında bilmeniz gerekenler nelerdir? Bu sorunun cevabını açıklamaya çalışacağımız bu yazımız ile dudak dolgusuna ait kafanızdaki tüm soru işaretlerinin yok olacağının garantisini verebiliriz.

Dudak Dolgusu Nedir?

Kişinin arzu ettiği gibi planlanabilen dudak dolgusu işlemi ile daha dolgun ve daha çekici dudaklar işin ehli hekimler sayesinde düşündüğünüzden çok daha kolaydır. Anestetik kremler ile uygulama öncesi işlem yapılacak bölgenin uyuşması sağlanarak acı hissi en dip seviyelere çekilir. Sağlığa zarar vermeyen dolgu malzemesinin dudak üzerindeki istenilen bölgeye enjekte edilme suretiyle gerçekleştirilen  bu işlem, oldukça konforlu bir işlemdir ve sizi günlük hayatınızdan alıkoymaz.

 

Bazı kadınlar dudaklarında daha fazla hacim isterken bazıları hacimden çok daha belirgin dudak hatlarına sahip olmayı arzu edebilmektedir. Uzman hekimler tarafından planlanması ve uygulanması gereken dudak dolgusu uygulaması ile kadınların hayallerini süsleyen dudaklar, medikal estetik alanındaki gelişmeler sayesinde her geçen gün daha fazla talep görür hâle gelmektedir.


Dudak Dolgusu Yaptıranlar

Dudak dolgusu yaptırmak isteyip de bu cesareti gösteremeyenler için net bir şekilde ifade edebiliriz ki emin ellerde gerçekleştirilmesi koşulu ile dudak dolgusu ile kendinizi yeniden keşfedebilirsiniz. Yüzyıllardır süregelen güzellik algılarından biri olan dolgun dudaklar hiçbir dönem albenisini kaybetmemiş ve tarihi seyir içerisinde dudakları daha hacimli olan kadınlar diğerlerine göre her zaman bir adım önde olmuşlardır. Dudak dolgusuna olan talepler de göstermektedir ki günümüz güzellik algıları içerisinde de dolgun dudaklara sahip olmak son derece önemlidir.

Dudak dolgusu yaptıranlar yorumları ile pek çok platformda düşüncelerini sıkça sık dile getirmektedir. Tüm yorumlardan genel bir kanı çıkarmak gerekirse dudak dolgusu işleminin son derece konforlu, olumsuz etkileri oldukça az ve uygulama yaptıranları son derece memnun edici olduğunu ifade etmek mümkündür.


Dudak Dolgusunun Kalıcılığı

Geçici dolgu malzemeleri ile yapılan dolgu işlemleri, daha güvenli olduğu için dolgu uygulamalarında genellikle hyaluronik asit içerikli doğru malzemesi kullanılmaktadır. Bu nedenle dudak dolgusunun kalıcılığı 10-12 ay arasında değişmektedir. Uygulama yapılan kişiye ve uygulamanın tekrarlı bir şekilde yapılma sıklığına göre de dudak dolgusu uygulamasını kalıcılık süresi kişiden kişiye değişebilmektedir. Daha net bir ifadeyle; tekrar eden dolgu işlemleri ile dudak dolgusu uygulamasının kalıcılığını arttırmak mümkündür.

Dudak dolgusu uygulamasında kullanılan medikal malzeme hyaluronik asit içeren dolgu maddesidir. FDA onaylı olan bu medikal malzeme, insan sağlığına herhangi bir zarar vermez. Bu anlamda endişe taşıyanlar olumsuz düşüncelerini bir kenara bırakarak güvenle dudak dolgusu işlemini tercih edebilirler. Tabii, her zaman dile getirdiğimiz gibi bu yazımızda da tekrar etmek isteriz. Burun dolgusu, çene dolgusu ve göz altı dolgusu uygulamalarındaki gibi dudak dolgusu işlemi de mutlak suretle profesyonel medikal estetik kliniklerinde gerçekleştirilmelidir. Aksi hâlde hiç istemeyeceğiniz görüntüler ile karşılaşacağınız gibi sağlığınızın da zarar görmesinin önüne geçemeyebilirsiniz. Uzman ellerde, profesyonel medikal estetik kliniklerinde gerçekleştirilmesi şartı ile tüm dolgu uygulamaları güven içerisinde yaptırılabilir.


Dudak Dolgusu Ankara

Ameliyatsız estetik işlemlerine olan büyük talep, doğal olarak pek çok medikal estetik merkezinin açılması sonucunu doğurmuştur. Ancak bilinmesi gereken çok önemli bir detay vardır ki ameliyatsız estetik işlemleri cerrahi bir müdahale olmasa bile çeşitli riskler barındırabilir. Kendinizi doğru kliniklerde, uzman hekimlere emanet ettiğinizde ise bu riskler ortadan kalkar.

 

Ankara’da nerede dudak dolgusu uygulaması yaptırabilirim diye düşünenler için hemen cevabını verelim. Prof. Dr. Banu Çaycı Kliniği yılların vermiş olduğu tecrübe ile her yıl yüzlerce misafir ağırlayan profesyonel bir kliniktir. En iyi medikal malzemelerin kullanıldığı, son teknoloji medikal cihazlar ile donatılmış, uzman hekimimizin maharetli elleri ve güler yüzlü personelimizin yoğun ilgisi içinde memnun ayrılacağınız kliniğimizde sizleri misafir etmekten mutluluk duyarız.

 

Siz de sağlığınıza önem veriyor ve daha güzel görünmek istiyorsanız; tüm medikal estetik uygulamalarında gerekli hassasiyeti gösteren kliniğimizi tercih edebilir ve daha özgüvenli bir hayat sürebilirsiniz.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

betturkeygiris.org- tipobet365 1xbet