Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Protez Bacağın Yapım Aşamaları Nelerdir? 

Protez Bacağın Yapım Aşamaları Nelerdir? 

admin admin -
23 0

Protez Bacağın Yapım Aşamaları Nelerdir? 

Protez ayak, ayak uzuvlarını kaybeden bireyler için tasarlanmış olan ürünlerdir. Ayak görevi gören ve ayakların yerini aratmayan bir üründür. Bu şekilde uzuvlarını kaybeden hastalar kendilerinde bir eksiklik görmeyeceklerdir. Normal hayat aktivitelerine geri dönebileceklerdir.

Protez Bacak Nedir? 

Protez bacakprotez uygulamaları içinde en fazla kullanan protezlerdir. Ten ortopedi protez ortez üretim uygulama merkezi sayesinde eksiklikler giderilir. Bu uygulanan protezler sayesinde herhangi bir kısıtlama yaşamadan günlük aktivitelerinizi sorunsuz ve sıkıntısız bir şekilde devam etmenize olanak sağlayacaktır. Bu protez uygulamaları pratisyenler tarafından kusursuz bir şekilde yapılıyor. Sizlerin yapması gereken tek şey tedaviye uyumlu olmanızdır. Luxmed Protezsitesinden protez almak için hizmet alabilirsiniz. Protez bacaklar, amputasyon sonrasında kalan vücut parçasına güdük ismi veriliyor. Bacağın diz seviyesinden ya da diz altından kaybedilmesi neticesinde bacak protezi uygulanır.

Protez Bacak Nasıl Takılır?

Protez bacak, ortopedi uzmanı tarafından alınmış olan bilgiler dahilinde gerekli olan ölçüler alınır. Ölçülere uygun olan kişiye özel bir şekilde kalıp çıkartılıp içerisine alçı doldurulur. Bundan sonraki işlemde ise seçilmiş olan protez bacak çeşidi bacağa uygulanıyor. Luxmed protezler son derece güvenilirdir.

Protez Bacak Kullanımı Zor Mu?

Protez bacağı yeni takan kişiler bu aşamada biraz zorluk çekebilir. Duruma alıştıktan sonra herhangi bir sorun kalmaz. Kendi bacağınız gibi rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Luxmed Protez sitesinden protez hizmeti alabilirsiniz.

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir