Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Saç Ekimi Hakkında Detaylı Bilgiler

Saç Ekimi Hakkında Detaylı Bilgiler

haber haber -
20 0

 

Saç ekimi fiyatları oldukça makul seviyelerde belirlenen bir tedavi olup saç dökülmeleri ile karşı karşıya gelen kişiler için uygulanan bir tedavi işlemidir. Kişilerin kullanılan saç bakim ürünleri şampuanları stres gerilim dengesiz beslenmek vitamin eksikliği gibi nedenler kişinin saçlarının dökülmesine neden olur. Saç dökülmesinde bir belirleyici etken ise genlerdir. Dökülen saçlar ve açılan boşluklar kişinin estetik görünümünü son derece olumsuz etkiler.

Bununla birlikte kişilerin sosyal yaşamlarını ve özgüven duygularını da olumsuz etkiler. Bu nedenden dolayı kişiler saç ekimi tedavisine ihtiyaç duyarlar. Bu tedavi ile birlikte kişilerin hayal ettikleri saç görünümüne kavuşmaları mümkün olur.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi tedavisi kişilerin saç dökülmesi ile karşı karşıya geldikleri durumlarda ihtiyaç duydukları tedavi şeklidir. Bu tedavi kişilerin daha sağlıklı saçlara kavuşmasına ortam hazırlar. Saç ekimi gelişen teknoloji ve imkânlar doğrultusunda kendini yenilemeyi başaran bir işlem olup bu tedavi ile birlikte kişilerin dökülen saçlarından kalan boşlukların tedavisi yapılır. Bununla birlikte saç ekimi hakkında kişiler önceden detaylı bir araştırma içerisine girmelidir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Kişilere uygulanan saç ekimi tedavisinde öncelikle kişilerin dökülmemiş saçlarına analiz işlemi uygulanır. Daha sonra kişilerin saç kökleri teker teker dikkatli bir şekilde toplanır. Ardından toplanan saç kökleri birbirinden ayrıştırılır. Saç köklerinin ekilmesi için kişiye belirli kanallar açılır. Açılan kanallara toplanan saç kökleri ayrıştırılır.

Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

Saç ekimi tedavisi ile birlikte kişiler istedikleri saç yapısına kavuşurlar. Saç ekimi tedavisini olmaya herhangi bir sağlık nedeni bulunmayan çocuk ve çok yaşlı kişiler hariç işlem uygulanabilir. Bununla birlikte saç ekimi fiyatları kişinin tedavi yöntemine göre farklılık gösterir.

Safir Ekimi Temel Aşamaları

Safir saç ekiminde sekiz milimetre uç ile birlikte kişide bulunan saç kökleri alınır. Daha sonra ise mikro kanal açılımı yapılır ve kişiden alınan saç köklerinin yerleşimi yapılır. Safir saç ekimi tedavisinde açılan kanalların saç kökü ile ayni boyutta olması şartı aranır.

Safir Ekimi Öncesi

Kişilerin ihtiyaç duydukları safir saç ekimi tedavisi öncesi dikkat etmesi gereken belirli hususlar vardır. Kişiler bunlara dikkat ederek çok daha sağlıklı bir iyileşme dönemi geçirirler. Kişiler safir saç ekimi öncesi sigara ve alkol tüketimini bırakmalı veya en aza indirmelidir. Bunun nedeni ise sigara tüketiminin kişinin vücudunda bulunan oksijen miktarını en aza indirir. Bununla birlikte kişilerin kafein içeren gıdalardan uzak durması gerekir. Çay kahve gibi gıdaları en aza indirmeli ve safir saç ekimi tedavisine giderken geniş yakalı kıyafetler tercih etmelidir.

Safir Ekimi Sonrası

Safir saç ekimi sonrası kişiler hemen taşıt kullanmamaya başlamalıdır. Bununla birlikte safir saç ekimi tedavisinden sonra basında kabuklanma meydana gelebilir. Bu kabuklanmaya son verilmesi için kişinin günlük banyo yapması yeterli olacaktır. Yedi ile on gün arasında bu kabuklanma son bulacaktır.

Dhi Saç Ekimi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Dhi saç ekimi tedavisi kellik sorunu yaşayan kişiler için tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Dhi saç ekimi tedavisinde choi ismi verilen kalemler kullanılır. Öncelikle bu kalem yardımı ile kişide bulunan saç kökleri toplanır. Choi isimli kalemin ucu ince olduğu için saç kökünü içine alır. Daha sonra ise kalem içinde bulunan saç kökü arkasında bulunan aparata basılarak işlem tamamlanır

Dhi Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Kişilere uygulanan dhi saç ekimi tedavisi saçları belirli nedenlere dayanarak dökülen kişilere uygulanan bir işlemdir. Kadın erkek her iki gruba uygulanan bu tedavide son derece etkili sonuçlar almak mümkündür.

Dhi Saç ekimi Fiyatları

Dhi saç ekimi tedavisi yaptıracak olan kişiler deneyimli ve tecrübeli doktor seçimi yaparak aralarından en uygun fiyat garantisi sunanı tercih etmelidir. Bununla birlikte Dhi saç ekimi tedavisini etkileyen bir diğer faktör ise kişinin tercih etmiş olduğu kliniktir ve tedavi yöntemidir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir