Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Sadece 7 Günde Sigara Nasıl Bırakılır? Kesin Yöntem!

Sadece 7 Günde Sigara Nasıl Bırakılır? Kesin Yöntem!

admin admin -
50 0

Sadece 7 Günde Sigara Nasıl Bırakılır? Kesin Yöntem!

 

Sigara nasıl bırakılır sorusuna bu yazımızda 2 kesin metot ile cevap vereceğiz. 7 günde sigarayı bırakma yöntemi ve 15 dakikada Abrahamson metodu ile sigarayı kesin bırakma yöntemi hakkında bilgi alabilirsiniz. Sigara nasıl bırakılır gelin incelyelim ve geç olmadan bir adım atmanıza vesile olalım.

1.   Abrahamson Metodu ile Sigarayı Bırakın

Birincisi Abrahamson metoduyla tek seansta sigarayı bırakabilirsiniz. %90 başarı oranı ve 1 yıl hizmet garantisi ile hizmet eden BePositive Türkiye’de Abrahamson metodunu uygulayan tek resmi kuruluştur.

 

1982 den bu yana uygulanan Abrahamson metodu sadece eğitim almış uzmanlar tarafından yapılabilmektedir. Bilgi ve destek için Bepostivie.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sigara Neden Bağımlılık Yapıyor?

 

Tütün ürünleri arasında yer alan sigara içerisinde bulunan nikotin ve diğer bir çok madde nedeniyle ciddi bağımlılık yaratmaktadır.

 

Sigarada kaç zararlı madde bulunur? Zararları nedir?

 

Nikotin yanı sıra içerisinde insan sağlığına zararlı 4000’den fazla zararlı kimyasal maddenin bulunduğu sigara özellikle kalp ve damar hastalıklarına davet çıkarmaktadır. Ayrıca duman nedeniyle akciğer kanseri ve gırtlak kanseri gibi hastalıklara da neden olabilmektedir.

 

2.   7 Günde Sigarayı Bırakma Yöntemi

 

Sadece 7 günde sigarayı bırakma yöntemi sigara bırakmak isteyen kişilerin tercih ettiği yöntemler arasında yer alır. Bu yöntem evde kendiniz uygulayabileceğinir bir yöntemdir. Bir destek veya danışmanlık almanız gerekmez. Sigara bırakma yöntemlerini ilaç kullanmadan veya denetim olmadan yürütmek için ise en gerekli şey yüksek iradeye sahip olmaktır.

 

1. Gün

İlg günde bireylerin sigarayı neden bırakmak istediklerini belirlemesi ve hatta bu isteklerini not alması gerekiyor.

 

Sigarayı neden bırakmak istediğinizi belirlediğiniz bu listeyi de tekrar tekrar okumanız ve sürekli karşınızda bulunacak bir yerde tutmanız önemlidir. Böylece sigarayı neden bırakmak istediğinize daha kolay bir şekilde karar verebilir ve sigaradan kurtulabilirsiniz.

 

Ayrıca sigarayı ilk olarak 2-3 saatte bir içmelisiniz.

 

2.Günü

Nedenler belirlendikten sonra sigara paketlerinden uzaklaşmak gerekir. 7 günde sigarayı bırakmanın 2. gününde bu nedenle sigara paketlerini atmanız ve yerine nikotin bakımından düşük oranları bulunan sevmediğiniz farklı sigaraları tüketmeye başlamanız gerekir.

 

Düşük nikotin nikotinsizliğe daha kolay adapte olmanıza yardımcı olacak.

 

3.Gün

 

  1. Günde kendinizi sorgulayın ve o sigarayı içip içmemek istediğinize karar verin. Gün içinde içeceğini sigaraları numaralandırmanız gerekmektedir ve her sigarayı aldığınızda bu sigarayı içmek istemediğinizi kendinize sorun.

 

Ayrıca sigara içmek için belirli saatler belirlenmesi de gereklidir. Örneğin; 4 saat aralıklarla sigara içebilirsiniz. Bu aralıklar sizi nikotinsizliğe daha kolay bir şekilde adapte edecektir.

 

4.Gün

 

Dördüncü günde içmediğiniz sigaralardan elde ettiğiniz tasarruf miktarını kendiniz için harcayın ve kendiniz ödüllendirin. Bu tasarruf ile sevdiğiniz yiyecekleri tüketmeniz önerilir. Bu gün ise sigara içme aralığınızı 6-8 saat aralığına çıkarmanız gerekiyor.

 

5.Gün

 

  1. gününde kişi sigara bırakmaya daha kolay bir şekilde adapte olmaktadır. Psikolojik olarak sigarayı bırakmayı kabullenmek gerekir. Bu nedenle bireylerin sigarayı bırakacakları beşinci günde çevrelerine yavaş yavaş bu bağımlılıktan kurtulduklarını ve sigarayı bırakacaklarını söylemesi gerekir.

6. Gün

 

Sigarayı bırakmaya başladığınız altıncı günde 12 saate bir sigara içmeye izniniz vardır. Bu karara uymak ve uygulamak için de uzmanlar bireylerin sigara içilmeyen alanlarda zaman geçirmesini önermektedir.

 

7.Gün

 

Yedinci günde sigarayı bırakmak için 24 saat boyunca sigara içmemeniz gerekir. Son sigaranızı içtinkten sonra paketleri tamamen atın, sigarasız ortamları ziyaret edin. Arkadaşlarınızı bilgilendirerek size sigara ikram etmemesini rica edin. Size sigarayı hatırlatan kahve gibi şeylerden uzak durun. 21 gün boyunca sigara içmediğinizde sigara bağımlılığınızı unutmuş olacaksınız.

 

Sigara Bağımlılığından Kurtulun

 

Sizler de sigara bırakma yöntemlerini deniyor fakat başarılı olamıyorsanız. Hemen Bepositive ile iletişime geçebilirsiniz. Uzmanlardan destek alarak sigarayı bırakmak daha kolay!

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir