Sağlık Üssü
Güncel Sağlık Haberleri

Sıcak havalarda nasıl makyaj yapılır?

Son günlerde hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte günlük kullanılan makyaj malzemeleri de kıyafetler kadar değişti. Yaz aylarında makyaj yaparken ne kadar hafif içerikli kapatıcılar kullanılsa da terlemeyle birlikte ciltte kötü bir görüntü oluşturan makyajı azaltmanız gerekebilir. Bu durum hem cilt sağlığınız hem de görünüm açısından önemlidir. Örneğin sıcak havalarda yoğun renk ve nem içeren fondötenler kullanmak aşırı terlemeye, ciltte lekeler oluşmasına neden olur. Ancak cildinizin kusursuz ve sağlıklı görünmesi için yapmanız gereken bazı bakımlar var.

– Kullanacağınız makyaj ürünlerinin kalitesi aslında her zaman için önemlidir. Ancak güneşe maruz kaldığınız günlerde bu konuda biraz daha titiz davranmanız gerekir. Yaz makyajı yaparken öncelikle güneşten koruyucu kremler kullanmaya özen gösterin. Özellikle hassas ciltler için bu oldukça önemli bir konudur. Kullanacağınız güneş ürünlerinin kalitesi de en az makyaj ürünlerinin kalitesi kadar önemli bir konudur.

– Gece yatmadan mutlaka anti-aging içerikli bir göz kremi kullanmalısınız. Bu adım sabahları uyandığınızda göz torbalarının oluşmamasını sağlayacaktır.
– Cildinizi her daim sağlıklı ve parlak görünmesini sağlamak için BB krem tarzında olan güneş kremlerini tercih edebilirsiniz.

– Antialerjik ürünler tercih etmek aslında pek çoğumuzun gözden kaçırdığı bir özellik. Antialerjik ürünü tespit etmek için, kozmetik ürün satın alırken ürünün bir miktarını bileğinize sürün ve bir süre bekleyerek vücudunuza alerjik bir etkisi olup olmadığını tespit edin. Alerjiniz olan bir ürünü bir de yoğun güneş ışınları altında kullandığınızda hiç de istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Yaz makyajı konusunda en çok şikayet edilen durum, makyajın kalıcılığının az olmasıdır. Terleme ve yağlanmaya karşı bir makyaj bazı kullanmanız, makyajınızın terleyerek akmasını önemli ölçüde etkiler. Bu yüzden hem günlük hem de özel davete katılacağınız bir yaz makyajında cildinize makyaj bazı uygulamayı ihmal etmemelisiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

betturkeygiris.org- tipobet365 1xbet