Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Sivrisinek ve böcekleri doğal olarak uzaklaştıran 7bitki

Sivrisinek ve böcekleri doğal olarak uzaklaştıran 7bitki

haber haber -
28 0

KASIMPATI

 

Kasımpatı bitkisi sadece güzel çiçeklere sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda harika bir böcek kovucu görevi görür. Böceklerin sevmediği piretrin adı verilen bir madde üretirler. Bu çiçeği diğer bitkilerin yanına ekebilir veya sivrisinekleri kovmak için çiçeklerini sıcak suya ekleyerek giysilere ve yüzeylere sıkabilirsiniz.

NANE

 

Nane genellikle mutfak amaçlı kullanılır, ancak karıncaların evinize girmesini engelleme konusunda da oldukça başarılıdır. Karınca bulduğunuz her yere biraz nane serpin ve gitmelerini izleyin. Bu bitkinin yaydığı güçlü koku, istenmeyen böcekleri uzaklaştıracaktır. Ayrıca bitkinin kendisi yerine nane esansiyel yağını da kullanabilirsiniz.

LAVANTA

 

Lavanta, pire, meyve sineği ve hamamböceğini uzaklaştıran böcek ilacında bulunan linalool adlı bir bileşik içerir. Bir avuç lavanta yaprağı alıp suyla dolu bir sprey şişesine koyabilir ve cildinize veya mobilyalarınıza sıkabilirsiniz.

KEDİ NANESİ

KEDİ NANESİ

 

Kediler kedi nanesini sevebilirken sivrisinekler ondan nefret eder. Bu bitki, oldukça etkili kovucu güce sahip nepetalakton salgılar. Kedi nanenizi bahçenizde veya evinizin içinde bırakın ve etkilerine tanık olun.

MONARDA

MONARDA

 

Arı Balsamı olarak da bilinen monarda, sinekleri ve arıları cezbeder, ancak köklerinin pestisit olarak da önemli bir rolü vardır. Yeraltı zararlılarını uzak tutabilen timol içerirler.

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir