Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Sokak Köpegi Egitimi Nasil Yapilir? Iste Yöntemleri

Sokak Köpegi Egitimi Nasil Yapilir? Iste Yöntemleri

haber haber -
35 0

Köpeklerin nasil egitilecegi konusu irklarina göre degisir. Ilk önce belirtmek gerekir ki eger bir köpek saf kansa ve kirma degilse egitime biraz daha yatkin olabilir. Öte yandan sokak köpeklerinin egitilemeyecegine dair yaygin bir kani da var. Ama aslinda bu temelsiz bir iddiadir. Çünkü gereken ilgi ve alaka gösterildiginde ve egitimde profesyonel bir tavir sergilendiginde çok kötü deneyimler yasamis ve bu yüzden saldirganlasmis olan sokak köpekleri de egitilebilir. Öncelikle yeterince sabir göstererek köpek ve sahibi arasinda güçlü bir güven duygusu kurulmalidir. Sahibi köpegi zaman zaman eliyle yedirerek ve onun yaninda herhangi bir agresif tavir göstermeyerek kendisine alistirir.
Sokak Köpegi Rehabilite Edilmeden Evde Yasayamaz
Sokak köpegini egitmek için gereken sabir gösterip yakinligi gösterdikten sonra ona yavas yavas bazi komutlari vermeye baslayabilirsiniz. Daha çok cezalandirma yerine ödül yöntemini seçmelisiniz. Hiç bir sokak köpegi egitilemez degildir, sadece sabir ve anlayisa ihtiyaçlari olur. Ama sokaktan bir köpek almak isteyen herkes bu köpeklerin mutlaka bir egitimden ve rehabilitasyondan geçmesi gerektigini de bilmelidir. Egitildikten sonra her cins sokak köpegi de sizinle birlikte yasar. Ama hem cinsleri, hem karmasik duygulari hem de genel olarak size uyum saglamalari açisindan bir profesyonel egitim almalari gerekir.
Pomeranian Boo Köpek Egitimi
Evde beslemek için en uygun küçük ve sevimli bir köpek cinsi oldugu düsünülen Pomeranian Boo’lar da bir egitim sürecine ihtiyaç duyar. Pomeranian Boo köpek eğitimi konusunda önemli olan iki nokta vardir. Bunlardan birisi tuvalet egitimidir. Her gün ayni yere tuvaletini yapmasi gerektigini ve yapma kosullarini kisa sürede bu tür köpeklere ögretebilirsiniz. Köpeklerin itaat etmesi için gereken sartlar çok önemlidir. Çünkü köpekler içgüdüsel olarak karsilarinda bir lider göremedikleri ve ona itaat etmeyi benimsemedikleri zaman zorluk çeker.
Bu nedenle itaat egitimi de Pomeranian Boo köpek egitimi konusunda önemlidir. Bu yüzden farkli cins köpeklerin itaat egitimi için profesyonel bir yerden yardim alabilirsiniz. Pomeranian Boo’lar için size alisma süreleri ve çocuklarla iliskileri dikkat edilmesi gereken konulardir. Alistiktan sonra herkese sicak davranan bu köpekler yumusak huylu olsa da alisma süreci sizi zorlayabilir. Öte yandan küçük olduklari için evde çocugu olanlar bunlarin birer canli oldugunu çocuklarina anlatmak zorundadir. Çünkü çocuklar çogu zaman onlari oyuncak sanarak sert davranabilir.
Rottweiler Köpek Egitimi
Hem koruyucu olmalari, hem de oldukça canli ve güçlü bir arkadas olabilmeleri nedeniyle pek çok aile Rottweiler köpek edinmeyi düsünür. Üçüncü aydan itibaren egitilmesi gereken Rottweiler cinsi bekçilik ve sürü gütme konusunda tarih boyunca insanlara eslik etmis ve büyük boyutlu ve güçlü köpekler arasindadir. Genel olarak uzmanlar ilk defa köpek edinecek olanlara bu cinsi önermez. Çünkü sorumlulugu ve beslenme düzeni diger köpeklerden daha zor gelebilir.rottweiler köpek eğitimi konusunda en önemli nokta, ona sevginizi göstermeniz ve güveninizi kazanmaniz gerektigidir. Bunun için de egitimleri erken yasta baslar ve Rottweiler köpek egitimi tuvalet, itaat ve ileri itaat gibi süreçlerden olusur.
Köpeklere Pozitif Davranmak
Çogu köpek sahibi zorlandiginca cezalandirma yöntemine gidebilir. Ama aslinda Profesyonel pozitif köpek egitimi bu konuda benimsenmesi gereken en dogru tavirdir. Her türlü köpek egitimi için güvenilir ve profesyonel bir kurum arayanlar için hauseofistanbul bu alandaki en yetkin merkezlerden birisidir. Köpeginizle saglikli iletisim kurmak ve Profesyonel pozitif köpek eğitimi konusunda yardim almak için bu kurumdan güvenle yardim alabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir