Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Tırnaklarda Soyulma Hangi Nedenden Oluşur?

Tırnaklarda Soyulma Hangi Nedenden Oluşur?

haber haber -
7 0

 

 

Hayatınızın herhangi bir döneminde pek çok sebepten dolayı tırnak sağlığınız bir anda kötü olabilir. Tırnaklarınızın yamuk çıkmasından tutun da tırnaklarda soyulma gibi pek çok sorunlarla baş başa kalabilirsiniz. Stres noktasında da söz konusu olan bu soyulma ile ilgili olarak kötü beslenmelere karşı alışkanlıklarınızı bilerek hareket edebilir ve tırnak soyulması konusunda sağlığınıza dikkat edeceğiniz şekilde beslenebilirsiniz.

 

Bununla beraber tiroit sorunu yaşayan insanlarda da benzer şekilde tırnak soyulması gibi hususlar meydana gelebilir. Aşırı su içerisinde elleriniz kalırsa yine tırnak soyulmasına neden olacak bir sebeple karşı karşıya kalmışsınız demektir. Bu ve benzer pek çok sorunla baş ederken, tırnak soyulmasına neden olan bu konularda önce bireysel çözümler sonrasında da psikolojik çözümlerle yaklaşmalısınız. Çünkü tırnaklarda soyulmaya neden olan şeylerden birinin de stres olduğunu unutmamalısınız.

 

Doğal nemlendirici etkisi olarak sızma zeytinyağı kullanabilirsiniz. Ev ortamında tırnak soyulmasına ne iyi gelir konulu şekilde merak ettiğiniz konularda, neler yapmak isterseniz başarılı sonuçlar elde etmek için ev ortamında karışımlar deneyebilirsiniz. Evde yaparak 2 gün boyunca tırnağınızda bekleteceğiniz iyi bir karışım olarak çiğ sarımsak, beş damla limon ve iyot olduğu şekilde bir karışım yaparak tırnaklarınızın daha da güçlü kalmasını sağlayabilirsiniz.

 

Eğer sızma zeytinyağı seviyorsanız tırnağınıza geceleri nemlendirici etkisi yaratması adına, beslemesi için kullanabilirsiniz. Tırnaklarda soyulmayı önleyecek olan bu zeytinyağı ile beraber çamaşır, bulaşık yıkamalarınızdan sonra ellerinizin hızlıca güçlü kalması, tırnaklarınızda soyulmayı önlemek için azaltmak amacıyla bu çözümü de deneyebilirsiniz.

 

Eğer sizde sağlıklı bir şekilde tırnaklara sahip olmak istiyorsanız, tırnaklarda soyulma sorunlarınıza karşı asla oje varken tırnaklarınızı soymamalısınız. Bununla beraber en iyi şekilde soyulma sorunları noktasında da uzman doktor olarak dermatolog ile destek alabilir ve en iyi önerileriyle beraber de çözüm bulabilirsiniz.

 

Ek olarak dilerseniz soyulma sorunlarına karşı da takma, yapay tırnaklardan uzun bir süre vazgeçerek çok iyi bir şekilde soyulma problemleriniz düzelene kadar kullanmaya ara verebilirsiniz. Hem bu sayede daha sağlıklı şekilde tırnaklarınızın çıkmasını sağlar, oje veya benzer bir şey sürdüğünüzde de oje çıkartıcı ürünlerle çıkartarak daha sağlıklı bir tırnağa sahip olmayı başarabilirsiniz.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir